Zabiegi ginekologii estetycznej – dla zdrowia i urody


Zabiegi ginekologii estetycznej – dla zdrowia i urody
2021-07-27
Ginekologia estetyczna to nie tylko poprawa wyglądu, czy polepszenie komfortu życia seksualnego. To również wsparcie dla kobiet, które zmagają się codziennie z różnymi problemami, utrudniającymi im normalne funkcjonowanie, lub stanowią źródło problemów zdrowotnych.

Zaletą zabiegów ginekologii estetycznej jest mniejsza inwazyjność i możliwość szybkiego powrotu do normalnego życia.Ginekologia estetyczna – skuteczna pomoc dla kobiet z problemem nietrzymania moczu

Zależnie od wieku problem z nietrzymaniem moczu może dotyczyć od 25% do 45% kobiet. Ta wstydliwa dolegliwość nie tylko zwiększa ryzyko zachorowania na poważne infekcje dróg moczowych i rodnych, lecz również ma istotny wpływ na samoocenę. Często kobiety z problemem nietrzymania moczu mają poważne kompleksy i zaczynają izolować się od społeczeństwa.

Przyczyn nietrzymania moczu jest kilka, a ryzyko wystąpienia NTM zwiększa się z wyniku działania takich czynników jak:

 • Otyłość;
 • Choroby przewlekłe, między innymi cukrzyca;
 • Zaburzenia hormonalne w czasie menopauzy;
 • Osłabienie dna macicy lub wypadanie narządu rodnego;
 • Przeprowadzone zabiegi w obrębie miednicy mniejszej;
 • Niektóre leki;
 • Procesy starzenia;
 • Ciąże i porody.

Metod leczenia nietrzymania moczu jest kilka, mogą być mniej lub bardziej inwazyjne. Część, jak zmiana trybu życia, czy obniżenie masy ciała wymaga czasu. Ginekologia estetyczna https://www.dcg.wroclaw.pl/ginekologia-estetyczna-wroclaw.html oferuje obecnie kobietom jedną z najnowocześniejszych metod, która cieszy się wysoką skutecznością - terapię laserem Mona Lisa Touch.

Zabieg z wykorzystaniem lasera jest wykonywany ambulatoryjnie i nie wymaga znieczulenia oraz hospitalizacji. Dzięki temu pacjentka może w tym samym dniu wrócić do domu. Głównym zadaniem laseroterapii w leczeniu NTM, jest fototermiczne wzmocnienie ścian pochwy, powięzi wewnątrzmacicznej, a także obszaru cewki moczowej. Dodatkowo laser stymuluje odbudowę błony śluzowej.Laser Mona Lisa Touch – zabiegi dla zdrowia i urody

Lasery z powodzeniem są wykorzystywane w różnych dziedzinach medycyny od wielu lat, również w medycynie estetycznej. Laser Mona Lisa Touch to specjalistyczne urządzenie do zabiegów przeprowadzanych przez lekarzy ginekologii estetycznej. Ma szerokie zastosowanie i umożliwia leczenie wielu dolegliwości.

Laser Mona Lisa Touch został stworzony z myślą o kobietach, które chcę zadbać o zdrowie i komfort życia seksualnego po porodzie naturalnym. Poród naturalny to niezwykłe przeżycie dla matki i ma wiele korzyści dla dziecka. Nie można jednak ukrywać, że w jego wyniku może dojść do zmian w anatomii narządów płciowych kobiety, które mają wpływ na późniejsze życie seksualne kobiety. Spowodowane jest to takimi czynnikami jak:

 • Osłabienie mięśni dna macicy;
 • Rozciągnięcie tkanki łącznej;
 • Rozluźnieniem wejścia do pochwy.

Skutecznym rozwiązaniem tych problemów są zabiegi rewitalizacji pochwy z wykorzystaniem lasera. Przyspieszają one regenerację tkanek pochwy, przywracając elastyczność ścian i pogrubiając błony śluzowe oraz stymulują komórki do produkcji kolagenu.Zabiegi ginekologii estetycznej – poprawa wyglądu i jakości współżycia

Ginekologia estetyczna oferuje również inne zabiegi w okolicach intymnych, które pozwalają rozwiązać problemy oraz poprawić komfort życia i współżycia. Są to między innymi:

Labioplastyka – to zabieg dla kobiet, które z powodu przerostu warg sromowych mniejszych cierpią na różne dolegliwości, takie jak przeczulica, otarcie, nawracające infekcje, czy bolesność sromu. Zabieg labioplastyki polega na laserowej korekcie warg sromowych i poprawie ich wyglądu. Dzięki zastosowaniu specjalnej maści znieczulającej zabieg jest bezbolesny i nie wymaga podawania żadnych preparatów. Dodatkowo jest mało inwazyjny i nie wymaga hospitalizacji.

Vaginal Narrower – czyli lifting krocza – to zabieg dedykowany kobietom, które w wyniku licznych lub trudnych porodów cierpią na zbyt szerokie wejście do pochwy. Te zaburzenia wynikające ze zbyt intensywnego naciągnięcia tkanek i mięśni są przyczyną nawracających infekcji dróg rodnych oraz obniżają satysfakcję ze współżycia. W tej metodzie wykorzystywane są specjalne nici Vaginal Narrower, które umożliwiają zmniejszenie wejścia do pochwy i zbliżenie mięśni głębokich krocza. Nici Vaginal Narrow to wysokiej klasy produkt medyczny, który z czasem ulega rozkładowi.

Karboksyterapia – to nowoczesna metoda stosowana również w medycynie estetycznej wykorzystująca naturalne właściwości dwutlenku węgla. Zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę, za pomocą cienkiej igły czystego CO2. Wpływa on na poprawę krążenia w danym obszarze, dzięki czemu dostarczane są tam w większej ilości składniki odżywcze oraz tlen. Pobudzana jest również produkcja kolagenu oraz elastyny. Wykorzystanie karboksyterapii w okolicach intymnych, sromu oraz pochwy stymuluje regeneracje komórek skóry, która staje się bardziej elastyczna, jędrna oraz nawilżona. Co wpływa nie tylko na ich wygląd, lecz poprawia również satysfakcję z życia intymnego.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl