Wyroby kompresyjne w leczeniu żylaków. Rodzaje i dobór


Wyroby kompresyjne w leczeniu żylaków. Rodzaje i dobór
2021-02-27
Kompresjoterapia, czyli terapia kompresyjna, jest najczęściej używana w dolegliwościach żylnych. Stąd też kojarzona jest ona głównie z leczeniem żylaków oraz innych objawów niewydolności żylnej. Jak wybrać odpowiednie wyroby kompresyjne?


Jak działa kompresjoterapia?

Terapia kompresyjna, czyli uciskowa, służy do wywoływania odpowiednio kontrolowanego nacisku na tkanki. Takie działanie powoduje, że pomaga ona w aktywacji naturalnych procesów przepływu płynów ustrojowych, w tym krwi i limfy.

W przewlekłej niewydolności żylnej, która jest przyczyną powstawania żylaków, dochodzi do nieprawidłowego odprowadzania krwi z kończyn dolnych. Wówczas pojawiają się trudności z działaniem zastawek żylnych, które powodują nadmierne nagromadzenie się krwi i obciążenie żył. W rezultacie pojawiają się objawy takie jak obrzęki, uczucie ciężkich nóg, mrowienie, drętwienie, pajączki, a także żylaki.

Wyroby kompresyjne wspomagają prawidłowy przepływ żylny, a dzięki temu umożliwiają zmniejszenie istniejących objawów niewydolności żylnej i zapobiegają ich dalszemu pogłębianiu się.Rodzaje wyrobów kompresyjnych na żylaki

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę produktów na żylaki. Są to rajstopy, podkolanówki i pończochy. Na pierwszy rzut oka wyglądają dokładnie tak samo jak zwykłe lecz wykonane są z grubszego, bardziej obciskającego materiału.

Rajstopy, podkolanówki, pończochy przeciwżylakowe jak dobrać odpowiednie? Gdy zmiany są małe, można stosować wyroby profilaktyczne o mniejszym stopniu kompresji. Jeżeli jednak dolegliwości są większe, warto udać się do lekarza, który dobierze odpowiednie wyroby uciskowe.

Warto wybrać markowe wyroby, na przykład podkolanówki uciskowe Veera, które mają wiele pozytywnych opinii. Do dyspozycji są modele w różnych kolorach, dlatego można również dopasować je specjalnie do okazji czy gustu.Gdzie kupić wyroby uciskowe na żylaki?

Sprzedaż wyrobów uciskowych prowadzą sklepy medyczne. Można kupić w nich nie tylko rajstopy, pończochy czy podkolanówki, ale też inne wyroby uciskowe, na przykład rękaw przeciwobrzękowy po mastektomii dla kobiet.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl