W jakich wypadkach stosuje się gorsety ortopedyczne?


W jakich wypadkach stosuje się gorsety ortopedyczne?
2019-03-03
Jak wiadomo wady postawy są obecnie bardzo często spotykanymi schorzeniami, zarówno jeżeli chodzi o dzieci, jak również dorosłych. Wady te mogą być wrodzone, jak również z biegiem lat, można po prostu nabyć różnego rodzaju dysfunkcje w zakresie postawy.

Na szczęście obecnie jest wiele różnych sposobów, żeby skorygować wady postawy, a należą do nich między innymi profesjonalne akcesoria ortopedyczne, które mogą naprawdę znacznie ułatwić życie, zarówno dorosłym, jak również dzieciom, które borykają się z przeróżnymi wadami postawy. Jest wiele takich artykułów, a do najczęściej stosowanych, jeżeli chodzi o wady kręgosłupa, jest gorset ortopedyczny.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Czym tak naprawdę są tego typu gorsety?
Gorsety ortopedyczne to ortezy, jakie zakłada się na korpus, żeby naprawić powstałe wady kręgosłupa. Gorset na kręgosłup odpowiednio umacnia układ kostny. Jednakże nie jedynie unieruchamia, oddziałuje też na korektę kręgosłupa, w niektórych partiach. Dzięki niemu osoba posiadająca wady sylwetki wspiera odpowiednią pozycję ciała. Gorsety ortopedyczne tworzone są na zlecenie, i zatem pod wymiary określonego pacjenta. Wydatek jest uwarunkowany od wielu elementów, jednak należy dodać, że nie należy od do najtańszych rzeczy. Jest możliwość zrefundowania przez Narodowy Fundusz, części kosztów takiego gorsetu, jeżeli dana osoba regularnie płaci składki zdrowotne, a także ma wskazanie na gorset od lekarza, jednakże trzeba nadmienić fakt, że nigdy nie zostanie on zrefundowany w całości, pewną część będziemy niestety musieli zapłacić sobie sami.

Na stronie zow-warszawa.com.pl znajdziesz ofertę indywidualnie zaprojektowanych akcesoriów ortopedycznych.

Jak generalnie działa gorset ortopedyczny?
Oddziaływanie gorsetu ortopedycznego polega na wykorzystaniu reguły trójpunktowego układu sił. Pozwolą one przekształcić położenie konkretnych części korpusu. Żeby było to realne w ortezie, pozostały wykorzystane peloty oraz zakresy odciążające. Gorset może reagować na zasadzie korekcji aktywnej bądź biernej. Aktywna stosuje energię odwrotną do siły grawitacji oraz przeciwdziała zwiększaniu się zniekształcenia. Wpierw kręgosłup ustawiany jest w odpowiedniej pozycji, i potem za pomocą ortezy przywraca się oraz utrzymuje odpowiednią grupę mięśniową. Tymczasem w korekcji biernej tkanki są pociągane za pomocą pelot. Przygniatają one zniekształcenie w miejscu, w jakim jest wyraźne. Następny etap to obniżenie nadmiernej cyrkulacji kręgosłupa. Następnie występuje przedłużenie go, i gorset trzyma go w owej pozycji.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl