W jaki sposób probiotyki mogą wesprzeć codzienną dietę?


W jaki sposób probiotyki mogą wesprzeć codzienną dietę?
2018-03-08
Najnowsze badania nad probiotykami wskazują, że żywe kultury bakterii przyjaznych dla organizmu mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu różnorodnych dolegliwości, m.in. tych ze strony układu pokarmowego. Zobaczcie, jak stosowanie probiotyków wpływa na ludzki organizm.

Czym tak naprawdę są probiotyki i dlaczego warto po nie sięgać?

Probiotyki można określić szczepami przyjaznych bakterii, które bytują w naszym organizmie, m.in. w układzie pokarmowym i jelitach, tworząc mikroflorę bakteryjną. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje probiotyk jako żywy mikroorganizm, którego spożycie przynosi korzyści zdrowotne dla organizmu.

Przeczytaj również:

Żywność dostępna w sklepach zawiera sporo konserwantów i barwników, które nie służą naszemu organizmowi. Probiotyki pozytywnie wpływają na naszą florę bakteryjną, przywracając ją do odpowiedniego poziomu. Poprawiają też naszą odporność. Wzmocniony organizm lepiej radzi sobie z grzybami i patogenami. Ponadto, regulują przemianę materii, będąc dobrym wsparciem w walce z otyłością.Dla kogo są przeznaczone napoje probiotyczne?

Napoje probiotyczne sprawdzają się zarówno jako element działań profilaktycznych, będących wsparciem w codziennej diecie, ale również w szczególnych przypadkach. Wzmacniają organizm dotknięty chorobą nowotworową, regenerując go po przebytej chemioterapii i łagodząc objawy bólowe. Są odpowiednie także dla osób starszych.

Probiotyki sprawdzają się także w przypadku dzieci z alergiami pokarmowymi. Łagodzą dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ułatwiając prawidłowe wypróżnianie się. Przywracają również równowagę organizmu po stosowaniu antybiotyków.

Ponadto, probiotyki mogą być uzupełnieniem diety osób aktywnych zawodowo, narażonych na codzienny stres. Szczepy pożytecznych bakterii nadają się dla pacjentów cierpiących na zespół jelita drażliwego czy wrzody żołądka. Wystarczy regularnie sięgać po suplement diety w postaci napoju probiotycznego, który zaprowadzi równowagę w naszej florze jelitowej. Można kupić go za pośrednictwem tej strony http://joyday.info/napoje-radosc-dnia-owoce-lasu.html.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl