VIVO! Krosno wspiera medyków oraz lokalną społeczność w walce z koronawirusem


VIVO! Krosno wspiera medyków oraz lokalną społeczność w walce z koronawirusem
2020-04-23
VIVO! Krosno aktywnie wspiera służby medyczne oraz wolontariuszy w walce z koronawirusem. W tym trudnym czasie Centrum Handlowe stara się wspomagać lokalnych bohaterów z Fundacji Lanka, Pogotowia Ratunkowego oraz Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie.

Fundacja Lanka to grupa wolontariuszy, która od początku trwania epidemii w Polsce, aktywnie działa na trzech płaszczyznach: #PomocSąsiedzka, #KrosnoSzyje oraz #PosiłekWKwarantannie. Dziś już wiemy, że w wyniku wsparcia VIVO! dla Fundacji Lanka, do potrzebujących trafi ponad 4 000 maseczek wielokrotnego użytku. Dzięki ogromnej pracy wielu osób z #Fajne babeczki szyją maseczki Krosno i okolice, maseczki ochronne trafią do najbardziej zagrożonych zachorowaniem seniorów oraz podopiecznych Domów Pomocy Społecznej, a także samych wolontariuszy czy służb publicznych.

Organizatorem akcji jest Fundacja Lanka przy współpracy z Urzędem Miasta Krosna, Centrum Integracji Społecznej oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

Ponadto do medyków walczących na pierwszej linii frontu trafiło już 500 sztuk certyfikowanych maseczek ze specjalnym filtrem ochronnym FFP2. Sprzęt przekazany został na potrzeby Pogotowia Ratunkowego w Krośnie oraz Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie.

Powyższe działania nie wyczerpują zaangażowania VIVO! Krosno w pomoc w walce z epidemią.  Centrum Handlowe bowiem jest już w trakcie realizacji kolejnej partii środków ochrony, które niebawem trafią do wolontariuszy i placówek medycznych w regionie.

Trzymając dystans, bądźmy razem!


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl