Tantum Natura sposobem na dziecięcą chrypę


Tantum Natura sposobem na dziecięcą chrypę
2019-08-21
Chrypka u dziecka budzi niepokój rodziców. Jakie mogą być jej przyczyny? Najczęściej związana jest z infekcjami dróg oddechowych. Objawia się zmienionym głosem, utrudnia mówienie.

Wywołuje ból, drapanie i suchość w gardle, dlatego warto dziecku jak najszybciej podać preparat łagodzący uciążliwe objawy. U niemowlaków sprawdzą się syropy u starszych dzieci pastylki żelowe takie,  jak np. Tantum Natura dostępne  w dwóch pysznych smakach: pomarańczowo – miodowym oraz cytrynowo – miodowym. Do zakupu w aptekach.

Gdy dziecko ma chrypę, słyszalna jest zmiana barwy głosu. Staje się on szorstki, matowy, ściszony. Dziecko skarży się wówczas na łaskotanie, drapanie w gardle, może też często odchrząkiwać. Dolegliwości związane z chrypą pojawiają się zazwyczaj rano i nasilają w ciągu dnia. Powstają na wskutek zaburzeń drgań fałdów głosowych.

Płacz, infekcje gardła, problemy żołądkowe a może dym papierosowy- co wywołuję chrypę u dziecka?

Wśród najczęstszych przyczyn powstawania chrypy u dzieci jest infekcja górnych dróg oddechowych. Towarzyszyć jej mogą ból gardła, kaszel, katar. Na dolegliwości z głosem wpływ  ma  również zapalenie gardła.  Częsty  krzyk, a nawet płacz czy zwykłe śpiewanie też nie pozostają obojętne na struny głosowe dziecka. Za pojawienie się chrypy odpowiedzialna bywa też alergia. Ciągle zachrypnięty głos u dziecka może być również wywołany dymem papierosowym, jeśli dziecko przebywa w zadymionym pomieszczeniu, a także z osobami palącymi. 

Jak złagodzić chrypę u dziecka?

Leczenie chrypki u najmłodszych polega przede wszystkim na zwalczeniu jej przyczyn. Jeśli za chropowaty głos odpowiadają infekcje górnych dróg oddechowych, dziecku zwykle podaje się leki przeciwwirusowe lub w przypadku infekcji bakteryjnych - antybiotyki, które przepisał lekarz. Kiedy wpływ na zmianę głosu mają inne czynniki powinniśmy łagodzić jej objawy. W tym celu można wykorzystać preparaty z apteki. Dzieci od 4 roku życia mogą stosować żelowe pastylki do ssania takie jak np. Tantum Natura. Dzięki zawartości propolisu, witaminy C i cynku, Tantum Natura nie tylko ukoi struny głosowe, ale też poprawi odporność. Działa nawilżająco i łagodząco i jest naturalnym rozwiązaniem na problemy z chrypą. Bardzo ważne jest też picie przez najmłodszych dużej ilości płynów, a także oszczędzanie głosu. Pamiętajmy też o odpowiednim nawilżeniu powietrza, poprzez chociażby częste wietrzenie pomieszczeń, bez względu na porę roku.

Jeśli chrypka u dziecka się przedłuża lub towarzyszą jej niepokojące objawy takie jak np. szczekający kaszel musimy jak najszybciej udać się z maluchem do pediatry.

Nadesłał:

NataliaBI

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl