Szczoteczki międzyzębowe – nowy poziom czystości jamy ustnej


Szczoteczki międzyzębowe – nowy poziom czystości jamy ustnej
2020-08-06
Usuwanie płytki nazębnej i resztek pokarmowych z przestrzeni pomiędzy zębami to kluczowy element codziennej higieny jamy ustnej.

Choć w dalszym ciągu najczęściej sięgamy w tym celu po nić dentystyczną, doskonałą alternatywą są szczoteczki interdentalne, które, na szczęście, zdobywają coraz większą popularność. Czym jest szczoteczka do czyszczenia międzyzębowego i jak jej używać? Jak wygląda szczoteczka międzyzębowa?

Aby utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej nie wystarczy wyłącznie dokładnie szczotkować zęby. Ważne jest również dbanie o tkanki przyzębia. Okolicą, gdzie najczęściej gromadzi się osad nazębny, będący idealną pożywką do rozwoju bakterii próchnicowych, jest linia dziąseł i przestrzeń między zębami. Tradycyjne szczoteczki do zębów zwykle nie docierają do wszystkich trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Włosie manualnej szczoteczki omija okolice powierzchni stycznych zębów. Wynika to z faktu, iż te przestrzenie są wąskie i ciasne.

Rozwiązaniem pozwalającym na dokładne i efektywne czyszczenie międzyzębowe jest stosowanie szczoteczek międzyzębowych. Ich wygląd zdecydowanie różni się od tradycyjnej szczoteczki do mycia zębów. Posiadają długą i wąską główkę z włosiem ułożonym dookoła niej, dzięki czemu możliwe jest przesuwanie szczoteczki interdentalnej w szczelinach między dwoma zębami. Bezpiecznemu usuwaniu cząstek jedzenia oraz płytki nazębnej sprzyja również wygodny uchwyt, który pozwala na manewrowanie wewnątrz jamy ustnej. 

Na rynku dostępne są różne rodzaje i rozmiary szczoteczek międzyzębowych, w tym m.in. szczoteczki międzyzębowe GUM. Marka, poza standardowym rozwiązaniem, proponuje również produkty wyposażone w specjalną obracającą się konstrukcję umożliwiającą zatrzaśnięcie w dwóch różnych pozycjach. Znacznie ułatwia to czyszczenie różnych okolic jamy ustnej.

Sprawdź ofertę specjalistycznych szczoteczek międzyzębowych na https://www.sunstargum.com/pl/Jak i kiedy używać szczoteczek międzyzębowych?

Szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych to doskonały sposób uzupełniający kompleksową pielęgnację jamy ustnej. Powinny być stosowane systematycznie minimum raz dziennie, najlepiej po wieczornym dokładnym umyciu zębów.

Ich używanie jest bardzo łatwe. Szczoteczkę międzyzębową należy przytrzymać pod kątem, umieścić w wybranej przestrzeni międzyzębowej, wyprostować i przesunąć między dwoma zębami tak, by wyszła na wylot. Następnie szczoteczkę trzeba wysunąć w przeciwnym kierunku. Taki prosty manewr pozwala na skuteczne usuwanie płytki nazębnej i ograniczenie ryzyka powstawania ubytków próchniczych na powierzchniach stycznych sąsiadujących zębów. Krótki ruch szczoteczką interdentalną wystarczy, by zadbać o zdrowie zębów i zminimalizować ryzyko powstania stanów zapalnych dziąseł.Gdzie kupić szczoteczki międzyzębowe?

Szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych to produkty, które można kupić sklepach z wyposażeniem stomatologicznym oraz w wybranych gabinetach dentystycznych i ortodontycznych. Są również dostępne w aptekach internetowych i stacjonarnych. Coraz częściej oferowane są także w drogeriach kosmetycznych obok pozostałych środków przeznaczonych do kompleksowej pielęgnacji jamy ustnej. 


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl