Sposoby leczenia kurzajek: domowe sposoby czy leki?


Sposoby leczenia kurzajek: domowe sposoby czy leki?
2022-11-03
Kurzajki, to powszechny problem skóry, za który odpowiedzialny jest wirus brodawczaka ludzkiego. W wyniku namnażania się HPV, dochodzi do powstawania nieestetycznych zmian, powodujących dyskomfort i nierzadko wywołujących także ból.

Ryzyko zakażenia kurzajkami jest duże. Jak zatem radzić sobie w sytuacji, kiedy do tego dojdzie? Lepsze okażą się domowe sposoby czy leki? Odpowiadamy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Czym są kurzajki i jak wyglądają?

Jak wspomnieliśmy na wstępie artykułu, kurzajki są zmianami skórnymi, wywołanymi przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV. Miejscem ich występowania są najczęściej dłonie i stopy, choć nierzadko dotykają także innych części ciała. W początkowej fazie rozwoju, są niemal niezauważalne, a swoim wyglądem przypominają odcisk. Z czasem jednak stają się coraz bardziej widoczne. Przybierają postać zrogowaciałej grudki, o nieregularnej powierzchni, której wielkość może osiągać nawet kilka centymetrów. Brodawki, z reguły mają kolor cielisty lub szaro- brunatny. Wartym zaznaczenia jest również fakt, że tego typu zmiany skórne, występujące na podeszwie stopy, mogą wywoływać ból. Dzieje się tak na skutek uciskania nerwu przez brodawkę, która jest „wciskana” w głąb skóry podczas chodzenia.



Przyczyny występowania kurzajek

Kurzajki powstają w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Jest to rodzaj zmian skórnych, które ulegają rozprzestrzenianiu się. Do zakażenia, dochodzi w wyniku bezpośredniego kontaktu z osobą dotkniętą tym problemem lub przedmiotami, których dotykała. Wirusem najczęściej można zarazić się w miejscach publicznych, gdzie skóra ma kontakt ze skażoną powierzchnią. Mowa tu m.in. o:

  •         Basenie,
  •         Saunie,
  •         Siłowni,
  •         Szatni,
  •         Solarium,
  •         Salonie fryzjerskim,
  •         Salonie kosmetycznym.


Jak radzić sobie z kurzajkami?

Pojawienie się kurzajki na skórze świadczy o tym, że organizm zmaga się z infekcją wirusową. Ze względu na fakt, że odznacza się on wysoką zaraźliwością, konieczne jest podjęcie natychmiastowego leczenia. Warto wiedzieć, że u części osób, za sprawą skutecznej interwencji układu odpornościowego, brodawka może zniknąć samoistnie. Jednak u wielu pacjentów może nastąpić samozakażenie, w efekcie czego dojdzie do rozsiania zmian skórnych po całym ciele.  

Ze względu na to, że brak jest dostępnych leków, przeciwdziałających wirusowi HPV, leczenie nie obejmuje przyczyny jego występowania, a skupia się jedynie na miejscowym usuwaniu brodawki. Można korzystać ze specjalistycznych preparatów, postawić na domowe sposoby walki z problemem lub zdecydować się na leczenie inwazyjne. Które z nich okaże się najlepsze? Otóż wszystko zależy od rodzaju brodawki, wieku pacjenta oraz stanu jego zdrowia. Dlatego też, metodę leczenia kurzajek, powinno się dobierać indywidualnie. Warto pamiętać o tym, że o ile samo zakażenie się wirusem HPV jest szybkie i łatwe, to już wyleczenie kurzajki może być długotrwałe i wymaga od pacjenta regularności i cierpliwości.



Preparaty na kurzajki dostępne w aptekach

Pierwszym ze sposobów na walkę z kurzajkami, jest stosowanie specjalistycznych preparatów, w składzie których znajduje się kwas mlekowy oraz kwas salicylowy. Wysokiej jakości, skuteczny specyfik, przeznaczony do terapii kwasowej to Brodacid, który dostępny jest pod adresem https://brodacid.pl/.  Specyfik ten, występuje w postaci płynu na skórę. Przy jego użyciu można przeprowadzić skuteczną i bezinwazyjną kurację w domowym zaciszu.



Domowe sposoby na kurzajki

Wiele osób, traktuje udanie się do apteki lub lekarza jako ostateczność. Dlatego też zanim do tego dojdzie, poszukują domowych sposobów na walkę z kurzajkami. U niektórych rzeczywiście, metody te mogą przynieść upragnione rezultaty. Warto pamiętać jednak o tym, że ich skuteczność jest niestety wątpliwa, a to wiąże się z wydłużonym procesem leczenia.

Najpopularniejszymi , naturalnymi metodami na kurzajki, są:

  •         Sok mleczny z mniszka pospolitego,
  •         Sok mleczny z glistnika jaskółcze ziele,
  •         Sok mleczny z mniszka pospolitego,
  •         Okłady z czosnku,
  •         Olejek z drzewa herbacianego.

Tego typu specyfiki mogą przynieść oczekiwane efekty, ale nie stanowią gwarancji uporania się z problemem.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl