Shamir Glacier Expression™ - powłoka PREMIUM do codziennego użytku!


2022-05-19
Kontynuując rozwój portfolio powłok antyrefleksyjnych, Shamir wprowadza na polski rynek innowacyjny produkt, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających - Shamir Glacier Expression™. Nowa powłoka zapewnia zdumiewający poziom przejrzystości, pozbawiony przeszkadzających refleksów.

Kontynuując rozwój portfolio powłok antyrefleksyjnych, Shamir  wprowadza na polski rynek innowacyjny produkt, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających - Shamir Glacier ExpressionTM. Nowa powłoka zapewnia zdumiewający poziom przejrzystości, pozbawiony przeszkadzających refleksów. Niezrównana przejrzystość, lepsza jakość widzenia, aż 96% zadowolenia!

Powłoka antyrefleksyjna Shamir Glacier ExpressionTM jest oparta na najnowszej, autorskiej technologii LayerCalcTM, została opracowana przez dział  badawczo-rozwojowy w ramach intensywnych prac nad wielowarstwowymi powłokami soczewek okularowych. Nowa technologia pozwala na dodanie dodatkowych warstw, z których każda ma precyzyjnie obliczony współczynnik załamania światła dla określonej długości fali świetlnej i jest ukierunkowana na te, na które oko jest najbardziej wrażliwe. Pomimo dodania kolejnych warstw, zachowana zostaje ta sama grubość powłoki i poziom trwałości soczewki okularowej, podczas gdy niechciane odbicia są minimalizowane, a transmisja niezbędnego światła jest zachowana.

Potwierdzone badaniami

Wyniki wewnętrznych testów porównawczych ze standardowymi soczewkami antyrefleksyjnymi Shamir wykazały, że powłoka Shamir Glacier ExpressionTM zapewnia o 70% mniej odbić i o 20% lepszy kontrast. Podobnie w kolejnym badaniu, przeprowadzonym wśród 100 specjalistów ochrony wzroku na całym świecie, 96% wybrało Glacier ExpressionTM ze względu na ogólne zadowolenie, co czyni ją zdecydowanym zwycięzcą.

SEE BETTER, FEEL BETTER - zobacz więcej, poczuj się lepiej." 

Badania Shamir, w których wzięło udział 1200 respondentów w Stanach Zjednoczonych, opierały się na założeniu, że w dzisiejszym świecie komunikacji za pośrednictwem ekranów lub

za maskami, odczytywanie reakcji i ekspresji osoby coraz bardziej koncentruje się na oczach, które potrafią powiedzieć wiele, szczególnie to, co myślimy i czujemy. Reakcje badanych ze standardowymi soczewkami antyrefleksyjnymi Shamir, w porównaniu z osobami noszącymi soczewki okularowe z powłoką Shamir Glacier ExpressionTM, były jednoznaczne. Osoby z soczewkami i powłoką Glacier ExpressionTM były uważane za godne zaufania, bardziej sympatyczne i wzbudzające więcej empatii. W trakcie badań respondenci zgłaszali, że widzą wyraźniej, odczuwają większy komfort i czują się bardziej zrelaksowane. Podsumowując - soczewki z powłoką antyrefleksyjną Shamir Glacier ExpressionTM zwiększają zdolność do nawiązywania kontaktów, tak ważną w dzisiejszym wirtualnym i zdystansowanym społecznie świecie.

Znaczenie powłoki antyrefleksyjnej

Zmniejszenie odbicia światła w połączeniu ze zwiększoną transmisją przez soczewkę daje Glacier ExpressionTM o 25% lepszą czułość kontrastu w porównaniu ze standardowymi powłokami antyrefleksyjnymi Glacier, umożliwiając ostrzejsze widzenie i lepszą jakość widzenia. Badania kliniczne wykazały, że skutkuje to również poprawą czasu reakcji aż o 50%, tak ważnego podczas np. prowadzenia samochodu. Ze względu na zwiększoną wyrazistość, soczewki Shamir Glacier ExpressionTM redukują również szumy tła, zwiększając tym samym SNR (Signal to Noise Ratio - stosunek sygnału do szumu), pomagają również ograniczyć zmęczenie oczu. Wreszcie, Glacier ExpressionTM zapewnia dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV, zarówno przed światłem przychodzącym, jak i odbitym od wewnętrznej powierzchni soczewki.

Najbardziej zaawansowana powłoka soczewek, Glacier ExpressionTM firmy Shamir, oferuje lepsze widzenie, korzystniejszy wygląd, a tym samym lepsze samopoczucie - lepsze soczewki dla współczesnego, pełnego wyzwań cyfrowego świata. Już teraz dostępne w ofercie firmy Shamir.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JacekBor

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl