Satis Group oraz INVO BioScience zamierzają otworzyć własną sieć klinik leczenia niepłodności


Satis Group oraz INVO BioScience zamierzają otworzyć własną sieć klinik leczenia niepłodności
2021-07-16
Satis Group S.A., notowana na GPW grupa technologiczna, jest coraz bliżej porozumienia z amerykańską firmą medyczną INVO BioScience Inc. Spółki negocjują warunki współpracy, dzięki której powstanie w Polsce pierwsza sieć klinik, w której będzie możliwe leczenie niepłodności metodą INVOCel.

List intencyjny podpisany przez Spółki dotyczy zamiaru podpisania umowy inwestycyjnej oraz spółki joint-venture. Nowo utworzony podmiot, którego właścicielami będą Satis Group i INVO BioScience, będzie prowadził sieć klinik, w których będzie możliwe m.in. leczenie niepłodności innowacyjną metodą INVOCell.

 

- SATIS prowadzi zaawansowane negocjacje z amerykańskim partnerem w zakresie otwarcia pierwszej kliniki w Polsce. Nasz polski zespół złożony z doświadczonych osób związanych z branżą IVF pozwala prowadzić rozmowy sprawnie i profesjonalnie, co jest istotne dla naszego zagranicznego partnera. Z przeprowadzonych analiz wynika, że trafiamy w bardzo dużą, niezagospodarowaną niszę – komentuje Andrzej Wrona, Prezes Zarządu Satis Group S.A.

 

Misją INVO Bioscience® jest zwiększenie dostępu do leczenia niepłodności oraz opieki nad pacjentami na całym świecie. Spółka jest autorem technologii INVOcell®, pierwszego systemu do inkubacji wewnątrzpochwowej (IVC) dopuszczonego przez FDA w Stanach Zjednoczonych. Jest to nowatorskie urządzenie i procedura zapewniająca bardziej naturalne, bezpieczne, skuteczne i tańsze leczenie niepłodności.

 

- Nasze kliniki będą jako pierwsze w Polsce oferowały leczenie niepłodności innowacyjną metodą INVOCell. Stanowi ona uzupełnienie pozostałych sprawdzonych metod, w tym przede wszystkim IVF. Nasza placówki będzą oferowały szeroką ofertę leczenia, również z innych dziedzin niż niepłodność – informuje Marcin Hańczaruk, Wiceprezes Satis Group. – Obecnie tworzymy rozbudowany budżet założenia oraz funkcjonowania pierwszej placówki w początkowych okresach. Po akceptacji przez INVO BioScience oraz zwarciu omowy inwestycyjnej przystąpimy do realizacji projektu – dodaje.

 

Przed podpisaniem listy intencyjnego obie spółki prowadziły zaawansowane negocjacje po zawarciu umowy o zachowaniu poufności, co miało miejsce 14 maja br. Przed rozpoczęciem negocjacji Satis Group dokonała transakcji nabycia pakietu akcji INVO Bioscience® stanowiącego prawie 2,4 procent udziału w jej kapitale zakładowym. Transakcja została sfinansowana w ramach umowy z Polish American Investment Fund LLC, która została zawarta 29 kwietnia br.

 

 

 


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl