Relanium w walce ze skutkami zatrucia alkoholowego


Relanium w walce ze skutkami zatrucia alkoholowego
2022-09-15
Relanium, a alkohol to temat, który pojawia się przy okazji tematu leczenia odwykowego oraz łagodzenia objawów odstawienia. Stosowanie leku relanium powinno obywać się wedle zaleceń lekarza.

Zaburzenia świadomości i mdłości - czyli skutki zatrucia alkoholowego

Zatrucie alkoholowe powoduje ogólnie określonego kaca. Jednak w różnych przypadkach zbyt duże spożycie alkoholu może prowadzić do poważniejszych konsekwencji. Etanol działa na nasz organizm jak trucizna, przed którym próbuje się bronić.

Już w trakcie zbyt mocno zakrapianej imprezy będziemy odczuwać negatywne skutki picia.

Po zatruciu przychodzi równie ciężka faza odtrucia alkoholowego. Podczas niej mogą pojawić się zaburzenia oddychania, drgawki, czy kołatanie serca.

Pogotowie kacowe jest rozwiązaniem na szybka pomoc. Podczas wizyty pielęgniarskiej możesz zamówić kroplówkę z odpowiednimi elektrolitami, które postawią Cie ponownie na nogi.

Pamiętaj jednak, że przedawkowanie alkoholu jest bardzo groźne dla naszego zdrowia i życia. Przeprowadzając detoks w domu pomożemy sobie doraźnie. Jeżeli jednak pojawiły się symptomy uzależnienia potrzebujemy profesjonalnej pomocy. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Relanium pomocne przy chorobie alkoholowej

Relanium a alkohol to temat poruszający wpływ leku podczas leczenia objawów zatrucia alkoholowego, ale również opisujący wsparcie podczas terapii odwykowej. 

Relanium stosuje się w celu złagodzenia objawów związanych z kacem oraz objawów odstawienia alkoholowego. Odtrucie alkoholowe staje się łatwiejsze do udźwignięcia przez pacjenta ponieważ lek wpływa uspokajająca na układ nerwowy oraz cały organizm. Relanium działa przeciwlękowo oraz nasennie. 

W terapii lekiem relanium ważne jest żeby przyjmowanie leku odbywało się pod nadzorem lekarza. Istnieje bowiem ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jak np. uzależnienie się od samego leku. W uzasadnionych przypadkach lekarz prowadzący może zalecić zwiększone dawkowanie leku.

Nie mniej jednak relanium stosowane jest w małych dawkach ponieważ mogą wystąpić silne skutki uboczne. 


Kiedy należy rozważyć terapię?

W momencie kiedy obserwujesz u siebie objawy odstawienia, kiedy nie jesteś pod wpływem alkoholu oznacza to, że jest bezwzględnie konieczne wstawienie się do specjalisty. Ryzyko uzależnienia wzrasta im dłużej nic nie robimy ze swoim problemem.

Po przerwaniu ciągu alkoholowego należy rozpocząć psychoterapię. Niestety przy chorobie alkoholowej nie tylko nasze ciało jest zagrożone, ale również umysł. 

Wychodzenie z nałogu to ciężki i długi proces, ale na jego końcu czeka na nas nagroda jaką jest powrót do normalnego życia oraz zdrowia. 

Źródło fotografii: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl