Przyjdź na mammografię i zadbaj o swoje zdrowie!


Przyjdź na mammografię i zadbaj o swoje zdrowie!
2024-05-14
Mammografia jest skuteczną metodą wczesnego wykrywania raka piersi. To badanie będzie można wykonać 16 maja w specjalnym mammobusie, który pojawi się przed Galerią Łomianki pod Warszawą.

Z badania wykonywanego w ramach Programu profilaktyki raka piersi Narodowego Funduszu Zdrowia będzie można skorzystać od godziny 10.00 do godziny 16.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne lub przez internet.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Mammografię będzie można wykonać w specjalnym mammobusie, który będzie dostępny przed Galerią Łomianki 16 maja od godziny 10.00 do godziny 16.00. Aby skorzystać z badań, należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 22 880 90 80 wew. 3.

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ z bezpłatnego badania mogą skorzystać panie w wieku od 45 do 74 lat:

·       co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi

·       co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i trwa 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu

·       co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT)

Z programu wyłączone są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”.

Aby potwierdzić uprawnienia do badania, przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie warto zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej znajduje się na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl.

Mammobus będzie dostępny na parkingu przed Galerią Łomianki przy ulicy Brukowej 25 w Łomiankach koło Warszawy w czwartek 16 maja od godziny 10.00 do godziny 16.00. Wjazd i parkowanie pojazdu na parkingu przy galerii handlowej są bezpłatne.  


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Galeria Łomianki
http://galerialomianki.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl