POWRÓT AKCJI SPOŁECZNEJ THINK POSITIVE ZE ZDJĘCIAMI MONIKI SZAŁEK „ZWYKLI?”


POWRÓT AKCJI SPOŁECZNEJ THINK POSITIVE ZE ZDJĘCIAMI MONIKI SZAŁEK „ZWYKLI?”
2020-10-05
Pięć lat temu, aby dodać wiary i motywacji pacjentom walczącym o zdrowie i życie, powstała akcja społeczna Think Positive!. Jej ambasadorami byli sportowcy: Natalia Partyka, Piotr Pogon oraz Jerzy Płonka, którzy udowadniali, że nigdy nie można się poddawać.

W tym roku inicjatywa powraca, a jej bohaterami będą pracownicy ochrony zdrowia.  

Pierwsza edycja akcji Think Positive! Powstała z myślą o pacjentach szpitali, którzy muszą mierzyć się nie tylko ze swoją chorobą, ale również z przygnębieniem, strachem i zwątpieniem. W akcji, zaprezentowano historie sportowców. Opowiedzieli oni swoje trudne historie, które okazały się dla nich motywatorem do walki o życie i osiąganie w nim sukcesów. W ramach akcji przygotowano cykl trzech plakatów, które zaprezentowano w wielu placówkach szpitalnych.

Tegoroczna akcja charytatywna Think Positive „Zwykli?” dotyczyć będzie pracowników ochrony zdrowia. Ma uhonorować ludzi, którzy w tym roku pracowali o wiele ciężej niż inni. Wielokrotnie ryzykowali własne zdrowie, jak i zdrowie swoich rodzin. Często byli odizolowani od najbliższych przez wiele miesięcy. Jednak kierując się poczuciem obowiązku oraz misji, każdego dnia dzielnie walczyli o każdego pacjenta. Kampania ma na celu pokazanie, że za tymi czasem uśmiechniętymi, czasem smutnymi, czasem zmęczonymi twarzami kryją się ludzie, którzy chcą stać na straży zdrowia i życia pacjentów.

Spośród ponad kilkuset wyjątkowych zdjęć pracowników CSK MSWiA w Warszawie i szpitala im. M. Kopernika w Łodzi do akcji Think Positive! wybraliśmy trzy. Na zdjęciach poznamy historię, m.in. Pana Maćka, chirurga, który razem z żoną codziennie staje na pierwszej linii frontu, choć jego córeczka cierpi na rzadką chorobę, zespół Angelmana. Nie boi się pomagać i walczyć o ludzkie życie. Kolejna jest Pani Iwona, pielęgniarka, która choć dla wielu robi tylko zastrzyki, to jednak każdego dnia po wiele godzin w pełnym kombinezonie, z trzema parami rękawiczek na dłoniach i maską pielęgnuje, czuwa i wykonuje inne czynności dla pacjentów zarażonych wirusem COVID-19. Na plakatach zobaczymy również lekarkę rezydentkę Anię, która postanowiła zostać lekarzem, by „spłacić” swój dług wobec służby zdrowia, która kiedyś jej uratowała życie, gdy była pacjentką onkologiczną. W planach są kolejne jednostki i pracujący w nich medycy. Każdy i każda z nich to wyjątkowa historia zasługująca na upublicznienie. Autorem fotografii jest Monika Szałek, a przy całym projekcie wspiera ją Anna Gołębicka, strateg komunikacji, publicystka.

– Pracownicy medyczni nie są zwykli, są osobami, które potrafią wiele znieść, aby pomóc pacjentom. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do propagowania pozytywnego myślenia o personelu medycznym i pozwoli budować pozytywne emocje– mówi Monika Szałek.

Tak jak w przypadku poprzedniej kampanii powstaną plakaty, które zostaną umieszczone na 150 szpitalnych korytarzach w całej Polsce. Te szpitale, które jako pierwsze zgłoszą chęć wzięcia udziału w akcji Think Positive„Zwykli?” otrzymają bezpłatnie wystawę zdjęć przedstawiających tegorocznych bohaterów.

Akcja została zrealizowana dzięki uprzejmości firmy GRENA oraz drukarni Kunke Poligrafia.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl