Podolog gwarancją pięknych oraz zdrowych stóp


Podolog gwarancją pięknych oraz zdrowych stóp
2020-12-17
Podologia zajmuje się problemami związanymi ze stopami. Zadaniem specjalisty w tej dziedzinie jest właściwa pielęgnacja stóp, która ma zapobiec zmianom chorobowym oraz kuracja istniejących dolegliwości.

Do powstawania chorób stóp przyczyniają się choroby cywilizacyjne, siedzący tryb życia, złe nawyki żywieniowe, zbyt duża aktywność fizyczna, nieodpowiednio dobrane obuwie. Z podologiem kontaktują się m.in. osoby ograniczone ruchowo, którym samodzielna pielęgnacja stóp sprawia problemy.Gabinet podologiczny- profilaktyka, diagnoza, leczenie

Ta profesja jest stosunkowo młoda. Specjaliści zajmują się pielęgnacją stóp, znajdują przyczyny chorób, podejmują się ich leczenia, a jeśli jest taka potrzeba, kierują pacjenta do lekarzy innych specjalizacji tj. dermatolog, diabetolog, chirurg, czy ortopeda. Jeśli jesteś zainteresowany leczeniem chorób stóp, zobacz, jakie zabiegi podologiczne oferują specjaliści. 

Pielęgnacja stóp - w domu, czy u specjalisty?

Gabinet podologiczny to miejsce, w którym przeprowadzane są następujące zabiegi:

 • usuwanie odcisków;
 • usuwanie modzeli;
 • usuwanie brodawek;
 • usuwanie nagniotków;
 • leczenie grzybicy paznokci oraz stóp.

Jeśli domowe sposoby usuwania odcisków nie są skuteczne, nie pomagają plastry na odciski oraz maści lub gdy pojawią się inne niepokojące zmiany na stopach oraz paznokciach, warto umówić się na wizytę u specjalisty. Poznaj inne zabiegi oferowane w specjalistycznych gabinetach.Podolog dla seniorów oraz osób ze stopą cukrzycową

Z pomocy fachowców bardzo często korzystają osoby starsze. Najczęściej decydują się one na pedicure. Wraz z wiekiem coraz trudniej jest im pielęgnować stopy oraz paznokcie samodzielnie. Są oni znacznie ograniczeni ruchowo. Podczas regularnych wizyt podolog obcina paznokcie, kontroluje stan zdrowia płytki paznokciowej oraz usuwa zrogowacenia z podeszwy stóp. Ze specjalistą kontaktują się również osoby cierpiące na stopę cukrzycową. Chorzy na cukrzycę wymagają bowiem odpowiedniej pielęgnacji stóp. Specjalista nie tylko dokona pedicure, ale udzieli porad odnośnie czynności chroniących przed powikłaniami, profilaktyki oraz pomoże w doborze wkładek do butów. Jaki zabieg podologiczny dla sportowców?

Sportowcy powinni szczególnie zatroszczyć się o swoje stopy. Podolodzy posiadają wiedzę w zakresie doboru obuwia. W razie potrzeby udzielą oni drogocennych wskazówek w tym temacie. Nieodpowiednie buty mogą doprowadzić do zmian w obrębie podeszwy stóp, palców oraz paznokci. Osoby uprawiające aktywnie sport najczęściej zgłaszają się na zabieg podologiczny z powodu:

 • wrastania paznokci;
 • odcisków w wałach paznokciowych;
 • pogrubienia i kruszenie się pytek;
 • deformacji palców (Hammertoe);
 • krwiaków;
 • infekcji grzybicznych;
 • anycholizy paznokci;
 • zabarwienia paznokci.


Specjalistyczna opieka nad stopami

Pięknie wyglądające oraz zdrowe stopy mają wpływ na komfort życia. Podolodzy zapewnią nie tylko właściwą pielęgnację stóp, ale zajmą się stałą kontrolą ich stanu zdrowia. Specjalista w porę dostrzeże niepokojące zmiany i podejmie odpowiednie kroki, by zatrzymać rozwój choroby, doradzi lub ewentualnie skieruje do właściwego lekarza.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl