Pielęgnacja protez zębowych


Pielęgnacja protez zębowych
2022-04-26
Protezy zębowe pełnią funkcje zębów. Uzupełniają braki w uzębieniu, ułatwiają przeżuwanie posiłków.

To dzięki nim wzrasta poczucie pewności siebie oraz komfort życia. Jednak, podobnie jak zęby, wymagają odpowiedniej pielęgnacji po to, aby odpowiednio spełniały swoją rolę. Na co więc warto zwrócić uwagę dbając o protezy zębowe?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

 

1.Czyszczenie po jedzeniu

Aby utrzymać protezy w dobrym stanie, zaleca się ich czyszczenie po każdym posiłku. Należy to robić pod strumieniem ciepłej wody z wykorzystaniem produktów dostosowanych do tego celu oraz specjalnej szczoteczki, na przykład ELGYDIUM Clinic, czyli szczoteczki do czyszczenia protezy dentystycznej 

 

2.Uszkodzona proteza - co robić? 

W sytuacji, kiedy proteza ulegnie uszkodzeniu - złamaniu lub wypadnięciu zęba, nie należy jej używać. Odradzamy również podejmowanie prób naprawy we własnym zakresie. Gdy dojdzie do uszkodzenia protezy, powinniśmy zgłosić się osobiście do stomatologa w celu ustalenia przyczyn defektu oraz naprawy. 

 

3.Jak odkazić protezę? 

Używając protezę, należy dbać o jej systematyczne odkażanie. Jest to niezwykle istotny element higieny, ponieważ pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia grzybicy jamy ustnej. Do tego celu możemy wykorzystać płyn EludrilCLASSIC. 

 

4.Przechowywanie 

Po wyjęciu protezy oraz dokładnym jej umyciu, protezę należy przechowywać w suchym pojemniku.

 

5.Nieużywana proteza

Warto pamiętać również o tym, że jeśli nie używamy protezy przez dłuższy czas, to nie nadaje się ona do do dalszego użytkowania.

 

5.Infekcje i urazy w jamie ustnej 

W czasie używania protezy może dojść do otarć, czy grzybicy w obrębie jamy ustnej. Aby wspomóc proces regeneracji w takiej sytuacji, warto zastosować ELUGEL żel stomatologiczny z chlorheksydyną 0,2%. Jeżeli dolegliwości utrzymują się przez kilka dni należy skonsultować się ze stomatologiem. 

 

Pamiętajmy, że jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, protezy nie należy użytkować przez całą dobę. Po wyjęciu i dokładnym umyciu, należy przechowywać ją w suchym pojemniku. 


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

allegrok.s@wp.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl