Paradontoza - objawy - kiedy należy udać się do stomatologa


Paradontoza - objawy - kiedy należy udać się do stomatologa
2019-05-13
Choroba, zwana paradontozą, najczęściej rozwija się powoli i w większości przypadków na skutek osobistych zaniedbań. Początkowe objawy bywają niezauważalne a czasem mylone z jakimś przypadkowymi infekcjami, które zwykle ustępują same.

Niestety w przypadku paradontozy, co najwyżej wchodzą one w następne, poważniejsze stadium.

Choroba zaczyna się od drobnych infekcji w postaci kilku jej ognisk. Występuje zaczerwienieni dziąseł a czasem też krwawienie, które można zauważyć w czasie mycia zębów. Na te kłopoty można jeszcze zaradzić samemu. Periodontologia zaleca wtedy usuwanie kamienia nazębnego i bezwzględną higienę jamy ustnej. Można sobie pomóc specjalnymi płukankami.

Przeczytaj również:

 Jeżeli jednak płytka nazębna i kamień nie zostaną na czas usunięte to bakterie, które tam bytują, tworzą kieszonki zapalne. Płytka nazębna wchodzi miedzy zęby, tworząc kolejne zapalenia, które przechodzą w stan przewlekły. Pojawia się tkliwość i ból dziąseł. Wtedy również trzeba rozważyć usuwanie kamienia nazębnego, jednak dobrze poszukać informacji w temacie periodontolog kraków, ponieważ może się zdarzyć, że potrzebne jest leczenie farmakologiczne w celu pozbycia się ognisk zapalnych. Lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem chorób przyzębia, nie tylko zleci kurację farmakologiczną, ale również może założyć szwy na zbyt wielkie kieszonki zapalne. Ponadto nauczy pacjenta jak masować chore dziąsła i w jaki sposób dbać o codzienną higienę.

 Choroba na tym etapie, jest jeszcze odwracalna, chociaż leczenie jest długie i skomplikowane. Jednak, gdy na czas nie było reakcji na pierwsze objawy, to choroba wejdzie w ostatnie stadium, gdzie obniżają się dziąsła i szyjki zostają odsłonięte. Konsekwencją tego jest niszczenie korzeni zębowych. Na tym etapie również może pomóc paradontoza leczenie kraków, gdzie specjaliści z tej dziedziny będą się starali uratować każdy ząb. Poszczególne zęby mogą być stracone, jednak te, które zostaną, mogą być wykorzystane do umocowania protez lub mostów. Gdyby w ogóle zabrakło zdrowych zębów, to jedynym wyjściem była by całkowita proteza albo implanty zębowe.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl