Pakiety medyczne dla firm - korzyści dla pracodawcy


Pakiety medyczne dla firm - korzyści dla pracodawcy
2019-10-05
O prywatnej opiece medycznej często mówi się w kontekście korzyści, jakie niesie ona dla samych zatrudnionych. Jest to atrakcyjny dodatek do wynagrodzenia, na który często zwraca się uwagę podczas przeglądania ofert pracy.

W końcu- nikt nie lubi stać w długich kolejkach lub też czekać na wizytę do specjalisty przez kilka długich miesięcy. Jak się jednak okazuje, wprowadzenie czegoś takiego jak pakiety medyczne dla firm w przedsiębiorstwie, działa nie tylko na korzyść pracowników, ale i samego pracodawcy. Warto mieć to na uwadze porównując pakiety udostępniane przez poszczególnych dostawców takich usług, które bardzo mogą się między sobą różnić dostępem do określonych usług- darmowych konsultacji lekarskich, badań diagnostycznych czy niszowych specjalistów. Dobrze jest wiedzieć, za co się płaci, aby też mieć później pewność, co do tego, czy sami pracownicy będą zadowoleni z wykupionych pakietów.Budowanie wizerunku, ale nie tylko 

Przede wszystkim obecnie na rynku pracy od razu rzuca się w oczy fakt z jak dużą rotacją pracowników muszą się dzisiaj mierzyć firmy. Koszty związane z przeszkalaniem coraz to nowych członków załogi są ogromne, a na fluktuacji kadr może też ucierpieć jakość wykonywanych usług i produkowanych towarów. Dlatego też wielu pracodawców decyduje się na zapewnianie swoim pracownikom prywatnej opieki medycznej po to, aby zwiększyć ich satysfakcję z zatrudnienia, a tym samym- ich lojalność i przywiązanie do stanowiska pracy. Jest to pewien gest w stronę pracowników, dzięki któremu mogą poczuć, że firma się o nich troszczy. Dodatkowo, oferowanie prywatnej opieki medycznej jest też atrakcyjnym aspektem każdego stanowiska, na które chcemy kogoś zatrudnić. Dzięki takiemu pakietowi więcej osób może wziąć udział w procesie rekrutacji. 

Bardzo ważne też jest to, że taka troska o pracowników wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Od razu można bowiem pomyśleć, że jest to poważna i dobrze prosperująca firma, którą stać na to, aby zatroszczyć się o pracowników. Finansowanie opieki medycznej pracownikom ma też jeszcze jedną zaletę- pozwala skutecznie zmniejszać poziom absencji pracowniczych w firmie, które jak wiemy zawsze są dla przedsiębiorstwa pewną stratą. 

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~emilka, 2019-10-08 15:27:15

    akurat na prywatnych pakietach medycznych to skorzysta zarówno pracownik jak i pracodawca. Bo przecież jeśli człowiek jest doceniany w miejscu pracy to daje z siebie zdecydowanie więcej. Wiem jak to u nas wyglądało po zakupie przez szefa pakietów w medicover


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl