Pakiety medyczne


Pakiety medyczne
2019-11-08
Nie bez powodu mówi się, że dzisiejsze czasy są czasami pracownika. Niestety coraz trudniej utrzymać w firmie dobrych specjalistów.

Wielu z nich wybiera pracę za granicą lub decyduje się współpracować z większymi firmami, skuszona prostą ścieżką awansu i doświadczeniem w prestiżowych, często znanych na całym świecie firmach.

To, dlaczego coraz więcej osób wybiera korporacje, to również dostęp do atrakcyjnych benefitów, często pozwalających zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy i pomagających zadbać o siebie. W większości korporacji są to dodatkowe ubezpieczenia na życie, karty upominkowe, żywieniowe, sportowe (np. Multisport) i oczywiście pakiety zdrowotne. O ile jasne jest, że różnego rodzaju benefity pomagają zatrzymać pracownika i są na pewno miłym dodatkiem do pracy, o tyle nie każdy potrzebuje całej listy dostępnych na rynku benefitów. Nie bez powodu mówi się jednak, że zdrowie jest najważniejsze. Czas oczekiwania na wizytę do lekarza specjalisty na NFZ, czy też wykonanie podstawowych badań, to często nawet kilka miesięcy. Coraz więcej osób decyduje się na prywatną opiekę medyczną, ponieważ w ostatnich latach stała się ona o wiele bardziej przystępna cenowo. Mimo to, większość osób, zamiast opłacać dodatkowe pakiety medyczne, szuka pracy, która je w pełni opłaci, lub chociaż dofinansuje. Pracodawca oferujący takie rozwiązanie ( wybierając np. LuxMed, Medicover), daje pracownikowi do zrozumienia, że zależy mu na jego podstawowych potrzebach, co na pewno będzie docenione i pomoże zbudować pozytywne relacje w firmie. 

To, że pakiety medyczne przyciągają pracowników i warto się na nie zdecydować jest oczywiste. Jak jednak wybrać pakiety, które nie obciążą znacznie firmowego budżetu, będąc jednocześnie wystarczające dla osób, które z nich korzystają? Warto porównać nie tylko ceny pakietów, ale również ilość placówek, z których można korzystać w ramach wykupionej opieki zdrowotnej. Niezwykle istotne są także dostępne w Internecie oceny użytkowników, które niewątpliwie świadczą o jakości wykonywanych usług i kompetencji lekarzy, którzy w nich pracują. 


Z roku na rok pojawia się coraz więcej pakietów medycznych. Te najbardziej znane, jak LuxMed czy Medicover, często odstają od nowości rynkowych i nie cieszą się już tak dużym uznaniem jak w poprzednich latach. Firmy chcące zapewnić swoim pracownikom najlepszą jakość dodatkowej opieki medycznej, sięgają po pakiety, które oferują najlepszą jakość usług w możliwie jak najniższej cenie. Pracujący tam lekarze to dokładnie wyselekcjonowani specjaliści, którzy każdego dnia otrzymują wysokie oceny od zadowolonych pacjentów. Nawet podstawowe pakiety oferowane przez pozwalają na konsultacje u wielu cenionych lekarzy i wykonanie szeregu podstawowych badań. Zdecydowanie się na ten pakiet, to pewność że Twój pracownik będzie w dobrych rękach a dobre zdrowie kadry to zawsze lepsze wyniki firmy. 

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl