Oki partnerem technologicznym Polskiego Festiwalu Wushu i Kultury Chińskiej


Oki partnerem technologicznym Polskiego Festiwalu Wushu i Kultury Chińskiej
2013-11-27
Już 30 listopada, w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21 w Warszawie, odbędzie się Polski Festiwal Wushu i Kultury Chińskiej oraz ogólnopolskie zawody Wushu. Firma Oki Systems Polska została partnerem technologicznym wydarzenia.

Wushu to chińskie sztuki walki i właśnie one będą głównym punktem festiwalu. Oprócz turnieju sportowego odbędą się też pokazy różnych sztuk walki w wykonaniu zaproszonych szkół i sekcji sportowych działających na terenie dzielnicy. Nagrody i puchary dla najlepszych sportowców zostaną wręczone na uroczystej gali. Firma Oki już po raz kolejny wspiera sportowe turnieje propagujące zdrowy styl życia. W ubiegłym roku była sponsorem kadry narodowej karate Fudokan oraz Mistrzostw Europy Karate Fudokan 2012, nad którymi patronat honorowy objął prezydent Bronisław Komorowski. 

Organizatorzy Festiwalu Wushu i Kultury Chińskiej przygotowali też wiele atrakcji dla kibiców, m.in.: warsztaty masażu, medytacji, parzenia herbaty, wykłady o zasadach zdrowego odżywiania i medycyny chińskiej. Każdy może przyjść i zobaczyć jak walczył Bruce Lee i Jackie Chan. To właśnie ci aktorzy kojarzą się nierozerwalnie ze spektakularnymi pojedynkami i akrobacjami chińskich sztuk walki. Festiwal to jednak nie tylko wydarzenie sportowe, ale też w dużej mierze propagowanie zdrowego stylu życia. Choroby cywilizacyjne to coraz większa bolączka dzisiejszych pokoleń. Wśród dzieci i młodzieży narasta problem otyłości. Coraz trudniej bowiem jest ich wyciągnąć sprzed telewizora, komputera i przekonać chociażby do zwykłego pójścia do parku. Stres coraz częściej towarzyszy dorosłym w codziennym życiu i staje się dla nich trudny do pokonania.

Sport i sztuki walki pomagają zniwelować ten stres, ale także uczą koordynacji, poprawiają kondycję oraz zwiększają elastyczność ciała. Te wszystkie elementy wpływają pozytywnie na stan naszego zdrowia i koncentrację.

- Od dłuższego czasu angażujemy się w propagowanie sportu, sztuk walki i zdrowego stylu życia. W ubiegłym roku sponsorowaliśmy Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan, a w tym postanowiliśmy wesprzeć Festiwal Wushu i Kultury Chińskiej. Dyscypliny sportowe kształtujące wartości, postawę oraz osobowość człowieka są wyjątkowo bliskie zasadom kultywowanym w naszej firmie, dlatego często sponsorujemy wydarzenia z nimi związane  - mówi Jacek Tarkiewicz, Dyrektor Marketingu Oki Systems Polska.

Więcej informacji na stronie www.shenlong.com.pl, na profilu Facebook www.facebook.com/polandwushu i www.oki.pl.

Polub nas na Facebooku: www.facebook.com/OKI.Polska

Nadesłał:

Karolina

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl