Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!


2020-05-18
W ramach akcji #dobrysąsiad Centra Handlowe Auchan zachęcają do oddawania krwi. Specjalne ambulansy pojawią się 21 maja przed Centrum Handlowym Auchan Mikołów i 23 maja przed Centrum Handlowym Auchan Katowice. Krew uzupełni zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Epidemia koronawirusa zmieniła nasze codzienne życie i nawyki. Jednak wciąż w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi – to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach. Dlatego Centra Handlowe Auchan w Katowicach i Mikołowie wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcają do oddawania krwi.

Specjalny ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew, pojawi się w czwartek 21 maja w godzinach 13:30-16:30 przed Centrum Handlowym Auchan Mikołów oraz w sobotę 23 maja w godzinach 10:00-14:00 przed Centrum Handlowym Auchan Katowice. Ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce dawców obowiązują dodatkowe wymogi.

Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp: 1-1,5 metra. Każdy krwiodawca otrzymuje maseczkę, rękawiczki oraz długopis, a bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej. Oddana krew uzupełni zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego.

– Ostatnie tygodnie to czas, który wymaga od nas uważności na potrzeby innych i solidarności. W ramach akcji #dobrysąsiad pomagamy najbardziej potrzebującym w naszym najbliższym otoczeniu. Krew jest szczególnym i wyjątkowym darem, który ratuje życie ciężko chorych. Dlatego zachęcam krwiodawców do włączenia się w akcję, którą organizujemy wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach – mówi Aleksandra Kolarz, marketing manager w Centrum Handlowym Auchan w Mikołowie i Katowicach.

Ambulans, w którym będzie można oddawać krew, będzie oczekiwał na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Mikołów przy ul. Gliwickiej 3 w Mikołowie 21 maja w godzinach 13:30-16:30 oraz przed Centrum Handlowym Auchan Katowice przy Trasie Nikodema i Józefa Renców 30 w Katowicach 23 maja w godzinach 10:00-14:00.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl