NORMOBARIA PRZYSPIESZA SPALANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ


NORMOBARIA PRZYSPIESZA SPALANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ
2020-06-26
Diety, ćwiczenia, suplementy – rekomendowanych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów jest bardzo wiele. Według najnowszych badań opublikowanych na łamach czasopisma naukowego „Medicina" regularne wizyty w komorze normobarycznej przyczyniają się do zmniejszenia masy tkanki tłuszczowej w organizmie. Normobaria może więc być znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich chcących nieco stracić na wadze jednocześnie poprawiając swoje zdrowie i spowalniając starzenie się organizmu.

DIETA, RUCH I... NORMOBARIA
Lato to najlepsza pora na zrzucenie zbędnych kilogramów. Ale jak je zrzucić bez efektu jojo? No właśnie, należy podkręcić metabolizm. „Podkręcony" metabolizm to szybsze spalanie tłuszczu, gwarancja szczuplejszej, zdrowiej wyglądającej sylwetki. Uzyskanie tego stanu nie jest łatwe. Istnieją jednak sposoby wspomagające szybkość przemiany materii, takie jak trening ze zmienną intensywnością, zrównoważona dieta no i w końcu odpoczynek, o którym rzadko kto myśli. Dieta, dieta i jeszcze raz dieta, czyli bardzo ważny element na drodze do sprawnie i szybko działającego metabolizmu. To, co i jak często jemy, w wielkim stopniu wpływa na nasze predyspozycje do spalania tkanki tłuszczowej. Aby osiągnąć optymalne efekty, dziennie należy jeść 5 posiłków składających się z różnorodnych owoców, warzyw, ziaren i protein przy jednoczesnym zrezygnowaniu z pszenicy, nabiału i sztucznych słodzików.
A oprócz diety i ruchu, odpoczynek. Ale jak skutecznie odpoczywać? Nie zawsze mamy dostęp do morza i plaży. W ładowaniu baterii pomaga tlenoterapia, a dokładniej komory normobaryczne, które pomagają w rozruszaniu naszego metabolizmu. Komory normobaryczne grupy Ekonstal to nowy, innowacyjny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i to bez najmniejszego wysiłku.
Są one niezwykle pożyteczne dla zdrowia i dobrego samopoczucia osób korzystających z ich dobrodziejstw. Dzięki unikatowemu składowi powietrza znajdującego się w ich wnętrzu oraz specjalnym warunkom ciśnieniowym, zabieg w takiej komorze, dotlenia wszystkie komórki organizmu, zmniejszając stany zapalne, pomagając przy przewlekłym zmęczeniu i wzmacniając układ odpornościowy. Przyspiesza także rozwój nowych naczyń krwionośnych. Ponadto zabiegi w komorze normobarycznej spowalniają procesy starzenia się organizmu oraz sprzyjają szybszemu powrotowi do zdrowia po przebytych kontuzjach i ogólnej regeneracji ciała. To niesamowite, że już po jednym dwugodzinnym zabiegu stan zdrowotny organizmu osoby w nim uczestniczącej ulega widocznej poprawie.

NOWE BADANIA
Najnowsze badania pokazują jednak, że to jeszcze nie wszystko. Korzyści płynące z uczęszczania na zabiegi w takich komorach nie kończą się na młodszym, zdrowym organizmie. Okazuje się bowiem, że normobaria posiada jeszcze jedną bardzo istotną zaletę. W czasopiśmie naukowym „Medicina" opublikowało niedawno artykuł prezentujący wstępne wyniki badań grupy naukowców m.in. z Oxfordu, Uniwersytetu Newcastle, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu czy Uniwersytetu w Rydze. W badaniu wzięło udział kilkunastu ochotników, którzy poddali się łącznie dziesięciu sesjom w komorze normobarycznej o całkowitym ciśnieniu 1500 hPa, w powietrzu z podwyższoną ilością tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru. Już po 10 dwugodzinnych wizytach w komorze normobarycznej, u wszystkich ochotników biorących udział w badaniu zaobserwowano dość znaczny spadek masy ciała, spowodowany głównie procentowym zmniejszeniem % tkanki tłuszczowej (z 24,86 % do 23,93 %, p=0,04) .
Sesje odbywają się w bardzo komfortowych warunkach. Podczas dwugodzinnego zabiegu w komorze doświadczymy prawdziwie relaksującego wypoczynku, ponieważ jej wnętrze to przytulne pomieszczenie, w którym oprócz niezliczonych korzyści dla zdrowia możemy w pełni się rozluźnić, rozsiąść się w wygodnym fotelu, przeczytać książkę, obejrzeć film lub pracować na komputerze - podkreśla Piotr Chrzanowski, przedstawiciel grupy Ekonstal polskiego producenta bezpiecznych i certyfikowanych komór normobarycznych. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty w drodze do zdrowszego organizmu i szczuplejszej sylwetki, zaleca się wizytę w komorach normobarycznych 2 razy w tygodniu.
Kluczem w normobarii jest korzystanie z bezpiecznych, sprawdzonych i certyfikowanych urządzeń. Producentem w pełni wyposażonych i certyfikowanych komór normobarycznych jest w Polsce grupa Ekonstal. Zadbać o zdrowie i smukła sylwetke możemy w komorach: Normobaric w Łodzi, Normobarica w Dąbrowie Górniczej, Lifechamber we Wrocławiu, Normobarica Górki w Wiślicy, Normobaria w Pionkach, Normobaric Room w Osielsku, Normobaria Busko w Busku Zdroju, Normolife w Konstancinie-Jeziorna, Normobaric Clinic w Gdańsku i Normobaric life w Wysokiem (niedaleko Lublina). Wszystkie wymienione komory posiadają też znak CE, co oznacza, że spełniają wszystkie wymogi pod względem jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowo technologie produkcyjne zbiorników produkowanych przez Ekonstal oparte są na wieloletnim doświadczeniu i kompetencji pracowników uczestniczących w procesie produkcyjnym i są gwarantem najwyższej jakości produkowanych komór normobarycznych.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Naruszew

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl