Miraculum podsumowuje sprzedaż w maju


Miraculum podsumowuje sprzedaż w maju
2023-06-12
Notowana na Głównym Rynku GPW firma kosmetyczna Miraculum wypracowała od początku roku do końca maja 21,3 mln zł przychodów – jest to o 22 proc. więcej r/r. W samym maju wyniosły one 3,5 mln zł – jest to o 11 proc mniej niż rok wcześniej. Spółka systematycznie umacnia eksport.

- Wynik osiągnięty w maju, choć niższy w porównaniu z rokiem poprzednim, jest dla nas zadawalający. W minionym roku maj był wyjątkowym miesiącem, ponieważ wtedy odbyły się duże, jednorazowe dostawy do Ukrainy oraz na rynek krajowy, co spowodowało efekt wysokiej bazy i przełożyło się na niższy wynik w tym roku. Ze spokojem i optymizmem patrzymy w przyszłość, ponieważ sprzedaż towaru u naszych partnerów jest wyższa niż oczekiwana, a nasze nowości produktowe są bardzo dobrze przyjmowane przez rynek – komentuje Sławomir Ziemski, prezes zarządu Miraculum.

Miraculum konsekwentnie realizuje założenia związane z rozwojem eksportu. W maju zostały zrealizowane między innymi zamówienia do partnerów z Malezji, Hiszpanii i Arabii Saudyjskiej. Do realizacji na II kwartał 2023 pozostały dostawy o łącznej wartości ok 75 tys. USD. W minionym miesiącu spółka uczestniczyła w targach Central Asia Beauty Expo w Kazachstanie, w czerwcu natomiast odbędą się targi Slavic B2B Beauty. Uczestnictwo w tego typu wydarzeniach przekłada się na pozyskanie nowych, zagranicznych partnerów.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl