Mężczyźni pytają: Jak dbać o higienę intymną?


Mężczyźni pytają: Jak dbać o higienę intymną?
2019-10-19
Dbanie o higienę intymną dla wielu z nas nadal bywa tematem tabu. Nie chcemy, aby ktoś pomyślał, że mamy jakiś problem, a z drugiej strony… nie chcemy mieć żadnego problemu w przyszłości. Co więc warto wiedzieć w tym temacie?

Mydło nie wszystko umyje!

Najważniejsze – mydło albo żel pod prysznic powinny służyć do mycia ciała. Nie stosuj ich do oczyszczania twarzy i stref intymnych! Dlaczego? Tego typu produkty kompletnie czyszczą skórę. I zanim krzykniesz, że to „przecież dobrze!” uprzedzamy – nie, to nie dobrze. Likwidując wszystkie bakterie, które spotyka na swojej drodze, usuwa z powierzchni ciała również te pozytywne, odpowiadające za utrzymanie właściwej flory bakteryjnej. Jakie mogą być konsekwencje?

Przeczytaj również:
  • Uczucie ściągnięcia skóry,
  • Podrażnienia,
  • Zaczerwienienia,
  • Wysypka,
  • Świąd,
  • Nieprzyjemny zapach,
  • Infekcje intymne.


Co więc stosować? Żel do higieny intymnej dla mężczyzn

Jest wiele powodów, dla których każdy facet powinien sięgać po żel do higieny intymnej dla mężczyzn. Nie daj sobie wmówić, że to po prostu „droższe mydło”. To całkowita nieprawda. Żel intymny dla mężczyzn przede wszystkim posiada inne pH, niż mydła czy żele pod prysznic. Jest ono dostosowane do męskich stref intymnych. W związku z tym dba o florę bakteryjną, która chroni nas przed infekcjami i przykrym zapachem. W przeciwieństwie do mydeł, męski żel do higieny intymnej charakteryzuje się działaniem nawilżającym (często stosowane są w ich składach, np. oleje kokosowe, które działają zbawiennie na skórę) i pielęgnującym. Nie będziemy musieli obawiać się już zaczerwienienia, pieczenia czy uczucia dyskomfortu w tych partiach. Co więcej, odpowiednie pH żelu ma również wpływ na nasze uczucie świeżości. Sam się przekonasz, że mimo upływających godzin, nadal wszystko gra!Żel do higieny intymnej dla mężczyzn – gdzie kupić?

W drogeriach jest wiele produktów przeznaczonych do higieny intymnej. Niestety, większość z nich skierowana jest głównie do kobiet. Damskie pH nieco różni się od męskiego i taki preparat niekoniecznie będzie działał na Twoją korzyść. Żele intymne dla mężczyzn najlepiej jest kupić w sieci. W Internecie są dostępne w korzystnych cenach, a co więcej, możemy zapoznać się z ich właściwościami i składem na spokojnie. Sprawdzone źródło to www.faceman.pl. W tym sklepie, możemy znaleźć najlepsze kosmetyki, stworzone z myślą o nas – mężczyznach!

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl