Mammobus w Porcie Łódź


2020-09-25
W najbliższą sobotę (26 września) na parkingu Portu Łódź pojawi się znany już wszystkim mobilny punkt, w którym każda Pani będzie mogła wykonać profilaktyczną mammografię w ramach programu NFZ profilaktyki raka piersi.

Mammografię będzie można wykonać w Porcie Łódź w godzinach 10:00 – 17:00 w oznaczonym mammobusie, który stać będzie na parkingu Centrum przy wejściu do sklepu Empik. Specjaliści zapraszać będą Pacjentki według kolejności zgłoszeń, zatem nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów. Mammografia zostanie wykonana bezpłatnie Paniom z grupy refundacyjnej – w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie przeprowadzały takiego badania. Pozostałe Panie będą mogły poddać się mammografii po dokonaniu opłaty w wysokości 80 zł.

Podczas badania obowiązkowo należy mieć ze sobą maseczkę, zakrywającą usta i nos.

Badanie mammograficzne polega na wykonaniu dwóch zdjęć rentgenowskich każdej piersi. Dzięki temu uzyskany zostaje obraz, na podstawie którego możliwe jest wykrycie ewentualnych zmian w ciele. Mammografia w zwalczaniu raka piersi jest najbardziej czułym badaniem i jednocześnie całkowicie bezpiecznym dla Pacjentek. Umożliwia postawienie prawidłowej diagnozy i szybkie rozpoczęcie ewentualnego leczenia.

 


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl