Kim jest i czym zajmuje się fizjoterapeuta


Kim jest i czym zajmuje się fizjoterapeuta
2022-06-28
Fizjoterapeuta jest pracownikiem służby zdrowia, który pomaga osobom dotkniętym urazem, chorobą lub niepełnosprawnością poprzez ruch i ćwiczenia, terapię manualną, edukację i porady.

Kim jest fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta jest pracownikiem służby zdrowia, który świadczy usługi na rzecz osób i społeczności w celu rozwijania, utrzymywania i przywracania maksymalnego ruchu i zdolności funkcjonalnych przez całe życie. Obejmuje to udzielanie wsparcia osobom cierpiącym na ostre lub przewlekłe dolegliwości zdrowotne, takie jak ból, niepełnosprawność lub ograniczenia w funkcjonowaniu fizycznym. Fizjoterapeuta Słubice to idealny przykład specjalisty w tej dziedzinie. Czym zajmuje się specjalista?

Fizjoterapeuci stosują szereg technik do oceny, diagnozowania i leczenia pacjentów z problemami fizycznymi. Leczenie w gabinecie Chiromedica z zakresu fizjoterapia Słubice obejmuje przede wszystkim ćwiczenia, manipulacje,masaże i inne formy fizykoterapii.

Fizjoterapeuci pracują z pacjentami w każdym wieku, od noworodków po osoby starsze. Mogą również pracować z pacjentami cierpiącymi na schorzenia psychiczne lub zaburzenia funkcji poznawczych.Gdzie pracuje fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuci pracują w różnych miejscach, w tym w szpitalach, klinikach, prywatnych gabinetach, ośrodkach zdrowia, domach opieki, szkołach i miejscach pracy. Mogą również pracować jako część zespołu wielodyscyplinarnego, np. w ramach programów rehabilitacyjnych.Kiedy należy zgłosić się do fizjoterapeuty?

Możesz potrzebować wizyty u fizjoterapeuty, jeśli masz problem z układem mięśniowo-szkieletowym (kości, stawy, mięśnie i więzadła), układem nerwowym (mózg i rdzeń kręgowy) lub układem sercowo-naczyniowym (serce i naczynia krwionośne).Na jakie schorzenia pomoże wizyta u specjalisty?

Fizjoterapeuta może pomóc Ci w wielu różnych schorzeniach, w tym:

  • Ostry i przewlekły ból
  • Zapalenie stawów
  • Astma
  • Rak
  • Choroby układu krążenia
  • Przewlekła obturacyjna choroba płuc 
  • Demencja
  • Depresja
  • Cukrzyca
  • Złamania

Fizjoterapeuci mogą pomóc w powrocie do zdrowia po urazie, w leczeniu chorób przewlekłych oraz w zapobieganiu problemom w przyszłości.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl