Jak nie zbankrutować u dentysty?


Jak nie zbankrutować u dentysty?
2019-01-09
Usługi stomatologiczne w naszym kraju drożeją z roku na rok. Odwiedzając gabinet stomatologiczny, musimy być przygotowani na wydatek rzędu kilkuset złotych. Nawet najtańszy stomatolog za sam przegląd jamy ustnej zainkasuje od nas minimum 100 zł.

Zwykłe usuwanie kamienia może kosztować nawet dwukrotnie więcej. Nie wspominając już o bardzo drogim leczeniu kanałowym, na które nie wiele osób po prostu nie może sobie pozwolić. Jakby tego było mało stomatolog zazwyczaj jest wykluczony z wielu ubezpieczeń medycznych, oferowanych przez pracodawców w ramach dodatkowych benefitów. Nic więc dziwnego, że lekarze biją na alarm.

Według najnowszych badań stan zębów Polaków pozostawia wiele do życzenia. Przychodnia stomatologiczna jest miejscem, które większość naszych rodaków odwiedza dopiero wtedy, kiedy mają doraźną potrzebę. Taką potrzebą najczęściej jest ostry ból zęba uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Niestety wtedy często bywa już za późno na leczenie i dentysta musi usunąć chory ząb. Usunięty ząb powinien być zastąpiony implantem, aby zapobiegnąć przemieszczaniu się innych sąsiadujących zębów i wadom zgryzu. Ze względu na wysokie ceny mało kto decyduje się na leczenie protetyczne. Co zrobić, żeby uchronić się przed ogromnymi wydatkami na leczenie dentystyczne. Przede wszystkim powinniśmy zrozumieć i docenić znaczenie prewencji. Dużo łatwiej jest zapobiegać próchnicy niż ją potem leczyć. Jeśli chcesz ograniczyć wydatki na dentystę, pamiętaj o regularnej higienie jamy ustnej.

Myj zęby minimum dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Stosuj specjalistyczne pasty do zębów dostępne w aptekach. Nie zapominaj o płynach do płukania, które ograniczają powstawania kamienia nazębnego i pomagają wyczyścić przestrzenie między zębami. Używaj również nici dentystycznych, najlepiej po każdym posiłku. Jeżeli nie masz takiej możliwości, żuj gumę do żucia. I wreszcie — odwiedzaj gabinet stomatologiczny przynajmniej raz na sześć miesięcy. Dzięki temu nawet jeśli na twoich zębach pojawi się próchnica, to szybko ją usuniesz i zapobiegniesz rozprzestrzenianiu się infekcji na inne zęby. Pamiętaj, że lepiej raz na pół roku wydać 200 zł na dentystę niż po 5 latach być zmuszonym wziąć kredyt na leczenie stomatologiczne.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl