Jak dbać o zęby?


Jak dbać o zęby?
2019-02-20
Niby każdy wie, jak dbać o zęby, aby były zdrowe i nie sprawiały żadnych problemów zdrowotnych, ale często jest to tylko troska w teorii. W praktyce rzecz ma się zupełnie inaczej – zapominanie o szczotkowaniu, zajadanie się słodyczami, brak wizyt kontrolnych u stomatologa itd.

Warto zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia i mocniej zaangażować się w higienę jamy ustnej, aby zyskać zdrowy i biały uśmiech.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Prawidłowe szczotkowanie

To podstawa. Dwa lub trzy razy dziennie powinno się myć zęby odpowiednią szczoteczką. Przy jej wyborze należy zwrócić uwagę na kilka czynników, m.in. stopień twardości włosia. Jeśli twoje zęby są słabe, masz sporo wypełnień, krwawiące dziąsła i do tego cierpisz na nadwrażliwość szkliwa, najlepiej używać szczoteczki o miękkiej lub średniej, na pewno nie twardej.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są szczoteczki elektryczne, które precyzyjniej czyszczą zęby, wykonując około 8 tys. Ruchów na minutę. Jeszcze lepszym wyborem będzie szczoteczka soniczną, której działanie opiera się na ultradźwiękach rozchodzących się w wodzie i śliny. Efektem są. Bąbelki, przedostające się w każdy zakamarek jamy ustnej. Co więcej tego typu szczoteczka wykonuje ok 60 tyś, ruchów pulsacyjno-wymiatających.



Płukanki i żele z fluorem

Samo mycie zębów nie pomoże, jeśli zapomnisz o dodatkowej pielęgnacji, czyli stosowaniu płukanek, sporządzonych na bazie ziół, np. szałwii. Świetne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne niektórych ziół pomogą uchronić się przed różnymi infekcjami jamy ustnej.  Obok płukanek watro aplikować sobie na szkliwo zębów mocno skoncentrowany żel z fluorem. Nie możne też zapominać o niciach dentystycznych za pomocą których przestrzenie międzyzębowe zostaną bardzo dobrze wyczyszczone.



Wybielanie

Pierwszy sposób na bielsze zęby to po prostu wybielanie, polegające również na usunięciu przebarwień znajdujących się nie tylko na powierzchni szkliwa ale także w tkankach twardych zęba. Tego typu zabiegi mogą być przeprowadzone zarówno na zdrowych zębach, jak i po leczeniu endodontycznym. Metody wybielania są różne i każdy może wybrać tę dla siebie najodpowiedniejszą. Na początku trzeba skierować swoje kroki do dobrej placówki stomatologicznej, oferującej szeroki zakres tego typu usług, np. tutaj ortolingwa.pl. Bardzo popularna jest metoda nakładkowa, polegająca na założeniu na zęby przeźroczystej szyny, którą wypełnia się środkiem wybielającym. Wystarczy ją nosić 2 godziny dziennie lub założyć na noc, aby efekty po ok. 2-4 tyg. były satysfakcjonujące. Drugi sposób to jednorazowa aplikacja preparatu przez dentystę.



Usuwanie osadu

Kiedy nagromadzi się zębach sporo osadu i przebarwień, to ich wygląd nie jest niestety zbyt estetyczny. Powody są różne – zbyt zasadowe pH śliny, spożywanie w dużych ilościach kawy i herbaty oraz papierosy – to trzy główne czynniki powstawiana osadu nazębnego. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u stomatologa, który zdejmie kamień nazębny za pomocą skalera lup piaskarki. Są to za biegi bezpieczne i bezbolesne, gwarantujące usuniecie nawet najdrobniejszych przebarwień, które oczywiście nie są trwałe.

Zadbaj już dziś pełniej o swoje zęby i ciesz się śnieżnobiałym uśmiechem.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl