Fresenius Nephrocare Polska i Fresenius Medical Care Polska z nowym Zarządem


2018-01-22
Rada Nadzorcza Fresenius Medical Care powołała dr. Tomasza Prystackiego na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Fresenius Medical Care Polska i Fresenius Nephrocare Polska.

Dr Tomasz Prystacki objął tę funkcję jako następca dr Teresy Dryl-Rydzyńskiej, która została powołana na Członka Zarządu.

Przeczytaj również:

Tomasz Prystacki z firmą Fresenius Medical Care związany jest od 17 lat, gdzie swoją pracę zaczynał na stanowisku kierownika logistyki.

W 2010 roku został Członkiem Zarządu i później Wiceprezesem Fresenius Nephrocare Polska, a w 2016 Prezesem Zarządu Fresenius Medical Care.

Moim celem jest wykorzystanie kompetencji i doświadczenia w pracy w firmie do jak najlepszego jej działania i dalszego rozwoju – powiedział Tomasz Prystacki. – Dr Teresa Dryl-Rydzyńska przez wiele lat swojej pracy stworzyła bardzo dobry i zgrany zespół, dzięki któremu nasza organizacja działa bardzo sprawnie i jest ceniona przez pacjentów i kontrahentów. Cieszę się, że przejmuję zarządzanie firmą w takiej kondycji.

W swoich działaniach dr Prystacki zamierza skupić się przede wszystkim na rozwijaniu innowacyjnych i skutecznych metod leczenia dla pacjentów z niewydolnością nerek, m.in. opiece koordynowanej, dostępie do nowoczesnych technologii medycznych, w tym z zakresu e-zdrowia. To ważne, aby wszyscy pacjenci mieli dostęp do terapii, która w sposób znaczący poprawi ich wyniki medyczne i tym samym zwiększy ich długość i komfort życia osób dializowanych – podkreśla Prezes. Nasi pracownicy i współpracownicy są dla nas kluczowym aktywem, o który dalej zamierzmy dbać i inwestować w ich rozwój

Dr Prystacki jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. W 2014 roku obronił doktorat z zakresu nauk o zdrowiu na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Jest absolwentem IESE Business School – Uniwersytet Navarry w Hiszpanii – program AMP. Uzyskał również tytuł MBA z zarządzania strategicznego z Maastricht School of Management.

Poza tym ukończył studia podyplomowe z controllingu, zarzadzania w służbie zdrowia, a  także wiele kursów związanych zarządzaniem ochroną zdrowia, m.in. w Harvard Business School.

Tomasz Prystacki jest żonaty, ma syna i córkę.

 

Fresenius Medical Care to największy światowy dostawca produktów i usług dla pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek. Na rynku działa od ponad 40 lat, dysponując siecią prawie 3,7 tys. placówek w 100 krajach. Fresenius inwestuje w badania i rozwój, aby zapewnić pacjentom najwyższe standardy opieki medycznej, najnowocześniejsze technologie i coraz doskonalsze metody lecznicze. Co druga sprzedawana na świecie sztuczna nerka została wyprodukowana właśnie pod marką Fresenius.

W Polsce Fresenius Medical Care Polska S.A. jest obecny od prawie 30 lat. Produkty firmy do hemodializy i dializy otrzewnowej wykorzystywane są w większości stacji dializ na terenie całej Polski, zarówno w ośrodkach publicznych, jak i niepublicznych. Obecnie Fresenius Medical Care świadczy usługi dializacyjne poprzez spółkę Fresenius Nephrocare Polska, która tworzy największą w Polsce sieć placówek dializacyjnych – Centrum Dializ Fresenius. Fresenius posiada prowadzi 74 stacje dializ, obejmujące opieką ponad 6 tys. pacjentów. W naszym kraju zatrudnia prawie 2 tys. pracowników. Wszystkie zabiegi wykonuje na podstawie kontraktu z NFZ.

Nadesłał:

Marta Andrzejewska FMC

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl