Dlaczego warto zaopatrzyć się w okulary do komputera?


Dlaczego warto zaopatrzyć się w okulary do komputera?
2022-05-03
Komputer to narzędzie codziennej pracy wielu z nas. Przed jego ekranem potrafimy spędzać nawet 8 godzin dziennie. Taki system pracy obciąża nie tylko nasz umysł i kręgosłup, ale przede wszystkim oczy.

To właśnie one zwykle jako pierwsze odczuwają negatywne skutki zbyt długiego wpatrywania się w ekran komputera, dając wiele uciążliwych i niepokojących symptomów. Nadmiernemu obciążeniu wzroku podczas korzystania z urządzeń elektronicznych możemy zapobiec w bardzo prosty sposób – wystarczy zaopatrzyć się w tzw. okulary do komputera.Okulary do komputera tylko dla osób wymagających korekcji wzroku?

Noszenie okularów kojarzy się z posiadaniem wady wzroku. I rzeczywiście, po tego typu akcesoria najczęściej sięgają osoby, które wymagają poprawy ostrości i jakości swojego widzenia. Okazuje się jednak, że okulary mogą być stosowane także w celach profilaktycznych i w ten sposób skutecznie zapobiegać pogorszeniu się wzroku. Taką rolę pełnią m. in. okulary do komputera, których głównym zadaniem jest ochrona naszego wzroku podczas długotrwałej pracy przed ekranami urządzeń elektronicznych.

Po okulary do komputera mogą z powodzeniem sięgnąć zarówno osoby, które na co dzień noszą okulary, jak i ci z nas, którzy z okularów nie korzystają wcale. W tym pierwszym przypadku wybrane szkła muszą posiadać dokładnie takie same parametry, co okulary noszone na co dzień. W drugiej sytuacji, należy natomiast zaopatrzyć się w tzw. zerówki, czyli okulary do komputera bez korekcji. Wybór takiego rozwiązania pozwoli lepiej chronić oczy podczas korzystania z komputera, poprawi komfort pracy oraz zapobiegnie pogorszeniu się wzroku w dłuższej perspektywie czasu.Jakie okulary do komputera kupić? Jakie technologie są w nich stosowane?

Okulary do komputera wizualnie niczym nie różnią się od standardowych rozwiązań przeznaczonych do korekcji wzroku. Podstawowym elementem, który odróżnia jedne od drugich, są bowiem specjalne powłoki, które mają za zadanie chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem generowanym przez ekrany urządzeń elektronicznych. Najbardziej niebezpieczne dla wzroku jest tzw. światło niebieskie, które powoduje uczucie zmęczenia oczu, łzawienie, pogorszenie ostrości widzenia, a także migreny i bóle głowy. Okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego (Blue Resistant) skutecznie odbijają światło niebieskie emitowane przez ekrany, chroniąc nasze oczy przed jego negatywnym wpływem.

Okulary do komputera są wyposażone także w powłokę antyrefleksyjną. Jej rolą jest minimalizowanie refleksów światła, co zapewnia większą przejrzystość soczewce i lepszy kontrast widzenia. Korzystanie z okularów z antyrefleksem podczas pracy przy komputerze minimalizuje zmęczenie oczu oraz chroni wzrok. Takie okulary świetnie sprawdzą się także do prowadzenia samochodu, gdyż antyrefleks eliminuje odbicia światła, co pozytywnie wpływa na komfort jazdy oraz chroni przed niebezpiecznymi sytuacjami, które często powoduje nagłe oślepienie kierowcy. Wiele modeli okularów do komputera posiada także dodatkowe powłoki antystatyczne i elektrostatyczne, które ograniczają osadzanie się na powierzchni szkieł kurzu oraz chronią oczy przed działaniem promieniowana typu gamma, emitowanym przez monitory starszej generacji CRT.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl