Dbaj o siebie każdego dnia


2017-10-20
Zdrowie to cenna wartość, którą wielu z nas potrafi docenić dopiero w momencie, gdy nasz organizm daje pierwsze sygnały o tym, że coś jest nie tak. Co zatem zrobić, aby dłużej móc cieszyć się dobrym samopoczuciem?

Zdrowie jest jednym z podstawowych dóbr cenionych w polskim społeczeństwie. Na zachowanie dobrego zdrowia jako jedną z najważniejszych wartości codziennego życia wskazuje niemal trzy piąte badanych (57%)[1] – wynika z badania „Zdrowie i prozdrowotne zachowania Polaków” przeprowadzonego przez CBOS. Niestety wraz z wiekiem dotyka nas coraz więcej problemów i zagrożeń związanych z kondycją naszego organizmu, dlatego warto dbać o siebie każdego dnia i w każdym wieku.

Zdrowe tłuszcze

Czasem do wprowadzenia odpowiednich nawyków żywieniowych brakuje nam odpowiedniej wiedzy na temat poszczególnych składników i produktów. Jako przykład może posłużyć postrzeganie tłuszczu, o którym zazwyczaj mówi się, że spożywamy go za dużo, szkodzi naszej sylwetce, sercu i ogólnie zdrowiu. Jednak przecież nie każdy tłuszcz jest naszym wrogiem. Istnieją pewne rodzaje tłuszczów, które mogą nam pomagać, jak np. nienasycone kwasy tłuszczowe, które znajdują się m.in. w tłustych rybach morskich. Niestety dostarczenie odpowiedniej ilości tego składnika wyłącznie poprzez dietę często okazuje się niemożliwe. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy odpowiednia suplementacja, która pomoże pokryć nasze dzienne zapotrzebowanie. Super Omega 3 aktiv od LR Health&Beauty to produkt bliski naszemu sercu, ponieważ zawarte w nim kwasy chronią nasz układ sercowo-naczyniowy. Kwas alfa-linolenowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Ponadto Super Omega 3 zawiera ponad dwukrotnie więcej kwasów EPA i DHA niż wiele dostępnych na rynku kapsułek Omega-3 i tym samym stanowi cenne wsparcie dla zdrowia serca. Pamiętajmy, że o swoje serce powinny zatroszczyć się również młode osoby. Ryzyko zawału serca jest co prawda większe u osób starszych, otyłych, palących papierosy, jednak coraz częściej spotykane są przypadki zawałów u osób w młodszej grupie wiekowej.

Zachowaj zdrowie na dłużej

Aby jak najdłużej cieszyć się dobrą formą, warto do tematu zdrowia podejść holistycznie. Przed wieloma chorobami możemy bowiem ustrzec się na przykład eliminując lub ograniczając w naszej diecie pewne produkty, takie jak: artykuły przetworzone, tłuszcze trans, alkohol oraz inne używki. Postawmy na warzywa i owoce, które dodadzą nam energii i witalności. W kontekście zdrowego odżywiania nie powinniśmy zapominać również o wspomnianych już nienasyconych kwasach tłuszczowych. Dodajmy do tego regularny wysiłek fizyczny, profilaktyczne badania – pozwoli nam to na dłużej cieszyć się dobrą kondycją, samopoczuciem i zdrowiem.

Informacje o produktach:

·         LR Health&Beauty Aloe Vera, Super Omega 3 activ, 139 zł[1] Zdrowie i prozdrowotne zachowania Polaków, CBOS, Warszawa, Październik 2016

Nadesłał:

HK
http://hkstrategies.com/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl