Czy warto zdecydować się na implanty zębów?


Czy warto zdecydować się na implanty zębów?
2019-12-07
Implantologia to teraz najlepsza technika na dopełnienie braków w uzębieniu. Implanty są niezwykle funkcjonalne, solidne oraz usuwają dyskomfort, który można niejednokrotnie poczuć używając protez ruchomych.

Implant to mała, tytanowa śruba, jaka po wszczepieniu w kość szczęki zastępuje korzeń zęba. Na niej montowana jest korona porcelanowa bądź ceramiczna, jakiej kolor można dostosować do koloru własnych zębów. Wrażenie posiadania takiego zęba w praktyce niczym nie różni się od własnych zębów.Czym są implanty zębów?

Implant to specjalnie zrobiony, zazwyczaj z tytanu, sztuczny korzeń zęba, zastępujący wyeliminowany bądź stracony wcześniej korzeń naturalny. Implant dentystyczny zapewnia utwierdzenie nowej korony zębowej na miejscu straconego zęba. Dentystyczny implant zębowy umieszczany jest w kości wyrostka zębowego przez wkręcenie. Korona syntetycznego zęba montowana jest na stałe oraz dostosowywana odcieniem oraz teksturą do innych zębów, aby zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą zmieniać pojedyncze zęby, natomiast również pełne łuki zębowe. Są różnorodne typy implantów dentystycznych. Najpowszechniejsze spośród nich oraz najdłużej wykorzystywane są implanty tytanowe.Przeciwwskazania

Przeciwwskazań do implantów stomatologicznych jest dużo. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża, natomiast również nieustabilizowana cukrzyca. Cukrzyca powoduje, iż leczenie ran nie przebiega skutecznie. W związku z tymże wszczepienie implantu może wykazać się skomplikowane. Implantów zębowych nie można też wykorzystywać u osób, jakie cierpią na nowotwory. Jednym spośród najistotniejszych przeciwwskazań jest nieukończony mechanizm rozwoju kości szczęki. Kości szczęki rozwijają się do 16–17 roku życia. Jest również szereg przeciwwskazań, jakie nie są bezwzględne, jednakże potrzebują konsultacji z lekarzem.Czy warto? Tak. Czemu?

Implanty zębowe to idealna opcja dla braków korzeni, wprowadzana w tkankę kostną szczęki oraz żuchwy. Ze strony dentystów opcja wszczepienia implantów pojawia się zwykle w sytuacjach, gdy pacjent ma pojedyncze braki w uzębieniu, ubytki wielozębowe bądź jest zupełnie pozbawiony zębów. Niestety przeważnie ze względu na wydatki zabiegu i strach przed nim chorzy rezygnują z możliwości dużej naprawy własnego komfortu oraz nadziei na odpowiedni uśmiech.

Wszczepiając implant najlepiej powierzyć to specjalistom, przykładowo z kliniki Soldent.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl