Czy psychoterapia jest skuteczna?


2024-02-05
Tego rodzaju pytanie z pewnością stawiają sobie osoby, które rozważają wizytę w gabinecie psychoterapeutycznym.

To czy psychoterapia przyczyni się do rozwiązania problemu z jakim zgłoszono się do gabinetu zależy od wielu czynników. Trudno na tak postawione pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Analizując wyniki badań znanego amerykańskiego psychologa Martina Seligmana (Consumer Reports "The Efectiveness of Psychotherapy")można wywnioskować, że pacjenci korzystający z farmakologii i psychoterapii nie doświadczali większej poprawy swojego stanu niż ci, którzy korzystali wyłącznie  z psychoterapii. W porównaniu do leczenia tylko w oparciu o farmakologię psychoterapia okazuje się metodą, której końcowy efekt, oczekiwana zmiana jest trwalsza. Po ukończeniu psychoterapii prowadzonej przez odpowiednio wyszkolonego specjalistę klient osiąga trwałą zmianę, nie musi powracać ciągle do przyjmowania leków by poczuć się lepiej. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Na rynku usług psychoterapeutycznych w każdym większym mieście jest bogaty wybór gabinetów i terapeutów stosujących różne techniki.  Aby móc zaobserwować wymierne korzyści podczas trwania procesu terapeutycznego dobrze jest sprawdzić kwalifikacje i doświadczenie zawodowe jakim legitymuje się dany specjalista. Przynależność do znanych towarzystw i związków psychoterapeutycznych pozwala nabrać pewności, że mamy do czynienia z fachowcem, który wie jak skutecznie pomóc.

Jeśli jesteś w Warszawie i potrzebujesz wsparcia psychoterapeuty to możesz sprawdzić co oferuje Pracownia Psychoterapii Gestalt. To jeden z gabinetów w którym stosowana jest psychoterapia Gestalt. W sieci promuje się on przy pomocy sformułowania psychoterapia Warszawa. Łatwo można odnaleźć w ten sposób stronę Pracowni w zasobach sieci internetowej.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

rawahosting

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    panroman , 2016-08-01 19:55:41

    Zależy. Jeśli się trafi na dobrego specjalistę, jak psycholog z psychoterapia-rzeszow.com.pl, to tak.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl