Collagen – dlaczego warto go stosować?


2021-04-08
Jednym z najważniejszych składników w naszym ciele jest kolagen. Czy dodatkowa suplementacja kolagenu jest ważna i może nam pomóc w zatrzymaniu procesu starzenia? Już odpowiadamy!

 


C:\Users\Izabela\Downloads\duo do akceptu\IMG_5928.jpg

Jak działa kolagen?

Kolagen odgrywa bardzo dużą rolę w naszym organizmie. Dzięki niemu nasza skóra jest jędrna i elastyczna, a nasze kości są zdrowsze oraz trudniej je złamać. Niestety wraz z ukończeniem 25 roku życia, produkcja kolagenu zaczyna spadać, a zapotrzebowanie zostaje takie same. Właśnie dlatego pojawiają się pierwsze zmarszczki czy bóle w kościach. Warto wiedzieć, że jeżeli przyswoimy odpowiednią dawkę tego składnika, to nasza skóra będzie nawilżona, a nasze stawy zdrowsze.

Zalety stosowania kolagenu

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że stosowanie kolagenu zdecydowanie wpływa na poprawę kondycji skóry, ale również włosów oraz paznokci. Przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i ogranicza skutki ogólnego starzenia się organizmu jak np. bóle w stawach, czy problemy skórne. Ponadto wszystkie kości w naszym ciele oraz stawy i zęby stają się mocniejsze i trudniej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Dlatego warto wprowadzić w swoje życie odpowiednią suplementację. Jednak pojawia się trudne pytanie … jaki suplement wybrać, aby był skuteczny?

Kolagen - który wybrać?

Wybierając kolagen należy kierować się przede wszystkim składem. Ważne, by produkt zawierał kolagen morski, ponieważ taki najlepiej się przyswaja. Jest najbardziej skoncentrowany i lepiej przenika do odpowiednich tkanek. Doskonałym wyborem będzie DuoLife Collagen. Dzięki wysokiej zawartości kolagenu morskiego jest bardzo skuteczny. Ponadto posiada w składzie również dodatki roślinne, które idealnie wspomagają działanie kolagenu oraz nadają mu niepowtarzalny egzotyczny smak. Puree z owoców mango jest głównym komponentem wpływającym na smak, a ponadto dzięki wysokiej zawartości witaminy A jest nazywany owocem młodości, ponieważ korzystnie wpływa na stan skóry. Dodatkowo w składzie znajduje się chondroityna, która umożliwia regenerację powierzchni stawów oraz poprawia wytrzymałość całego narządu ruchu poprzez odkładanie wapnia w kościach. Pokrzywa i pędy bambusa natomiast są źródłem krzemu, dzięki któremu możliwa jest synteza kolagenu oraz kwasów tłuszczowych, które są idealnym rozpuszczalnikiem witamin A i E mające pozytywny wpływ na skórę – jest gładka i młodo wygląda. Ponadto zawarty w Collagenie kwas hialuronowy zapewnia idealne funkcjonowanie stawów i nawilża organizm od wewnątrz, co spowalnia proces starzenia się. 

Warto suplementować kolagen, aby utrzymywać nasze ciało w idealnym stanie. Najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniego suplementu, który pozwoli na skorzystanie z dobrodziejstw wynikających z jego stosowania. Dlatego jeśli zauważyliście pierwsze oznaki starzenia się skóry czy stawów – uzupełnijcie kolagen w swojej diecie. Dzięki temu poprawi się nie tylko wygląd Waszej skóry, ale także sprawność fizyczna.

Więcej informacji na myduolife.com Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Redakcja portalu
http://www.redakcja.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl