Co dają jony srebra w maseczkach?


Co dają jony srebra w maseczkach?
2020-11-13
Maseczka, która wykonana jest z materiału, który posiada jony srebra w połączeniu z odpowiedniej jakości przędzą, zapewnia wysokie właściwości antybakteryjne, oraz wpływa na ochronę górnych dróg oddechowych przed bakteriami, kurzem, smogiem, pyłkami roślin i grzybami.

Maseczki z jonami srebra – czym się charakteryzują?

  • dzianina wykonana w odpowiedni sposób, tak aby splot gwarantował jeszcze większe filtrowanie wdychanego i wydychanego powietrza
  • odpowiednio wyprofilowana blaszka w okolicach nosa, w taki sposób, aby zapewniała idealne przyleganie materiału do skóry
  • blaszka ta umieszczona jest wewnątrz materiału, dzięki czemu nie wpływa na komfort noszenia maski z jonami srebra
  • jony srebra, mogą utrzymywać się nawet do 40 prań
  • maseczka nie jest jałowa
  • występuje w kilku kolorachWłaściwości materiału, z którego wykonane są maski z jonami srebra

Do właściwości zalicza się:

  • higroskopijne – pochłania wszystkie kropelki wody, przez co jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż np. bawełna
  • jest delikatna, miła w dotyku i przede wszystkim lekka – sprawdzi się również w przypadku skór wrażliwych
  • termoregulacyjne – jest to powiązane pośrednio z wcześniej wymienioną właściwością higroskopijności. Materiał ten sam w sobie nie powoduje dodatkowego ogrzewania lub chłodzenia. W czasie lata idealnie odprowadza wilgoć np. pot z ciała, dzięki czemu możemy odczuwać chłód. Natomiast zimą pochłania wilgoć znajdującą się w otoczeniu, przez co zapewnia izolację skóry i powoduje uczucie ciepła.

Maseczka z jonami srebra nie zapewnia 100% gwarancji skuteczności ochrony przed bakteriami i wirusami, ale z pewnością zmniejsza ryzyko zainfekowania górnych dróg oddechowych.

Maska ochronna z jonami srebra na usta i nos posiada uniwersalny rozmiar, przez co doskonale dopasuje się do każdego rozmiaru i typu twarzy. Użyte w produkcji materiały sprawiają, że maseczka doskonale przylega do skóry. Można ją bezpiecznie prasować nawet w temperaturze 110°C.

Każdy produkt zakupiony w sklepie SafeMask, pakowany jest w sterylnych warunkach, w taki sposób, aby zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo wszystkim klientom.Polskie maseczki z jonami srebra

Kupując maseczki na stronie SafeMask, wspierasz Polskie przedsiębiorstwa. Jest to niezwykle potrzebne w tym momencie, gdy Polska wchodzi w kolejny etap lockdownu. Coraz więcej firm zmienia swój dotychczasowy profil produkcyjny na taki związany z wytwarzaniem środków bezpieczeństwa osobistego, a ich produkty można zakupić w Internecie.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl