Cierpisz na rwę kulszową? Sprawdź, w jaki sposób możesz sobie pomóc


Cierpisz na rwę kulszową? Sprawdź, w jaki sposób możesz sobie pomóc
2020-06-27
Rwa kulszowa jest powszechnie spotykaną dolegliwością. Co stoi u podstaw tego problemu? Jak sobie z nim poradzić? Zajrzyj do naszego artykułu, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Rwa kulszowa to dysfunkcja, która mocno utrudnia codzienne funkcjonowanie. Pacjentów z jej dolegliwościami nie trzeba specjalnie namawiać na wizytę u lekarza specjalisty. Ból jest zazwyczaj tak silny, że nie pozostawia im wyboru. Poniższy tekst ma na celu wyjaśnić Ci, czym jest nerw kulszowy i z jakiej przyczyny może dawać nieprzyjemne dolegliwości.Czym jest nerw kulszowy?

Nerw kulszowy jest najdłuższym nerwem ludzkiego organizmu. Jego początek znajduje się na odcinku kręgosłupa lędźwiowego, koniec zaś – tuż przy stopie. Nie dziwi więc fakt, że rwa kulszowa potrafi być tak bolesnym zjawiskiem. Nerw kulszowy składa się w włókien nerwowych, wychodzących z miednicy, tworzących większą strukturę.Jaki specjalista może pomóc w leczeniu rwy kulszowej?

Wsparcie w zakresie leczenia rwy kulszowej gwarantuje klinika ortopedii i neurochirurgii w Warszawie. Informacje dotyczące godzin wizyt znajdziesz na stronie internetowej https://formgl.pl/specjalizacja/neurochirurgia/. Jeśli potrzebny jest Ci neurochirurg, Warszawa może pochwalić się świetnymi specjalistami w tej dziedzinie. Im szybciej postawiona diagnoza i rozpoczęte leczenie, tym szybciej odczujesz ulgę i uwolnisz się od przykrych dolegliwości. Dobór terapii jest zależny od stanu zdrowia pacjenta i poziomu zaawansowania choroby. Zawsze decyduje o niej lekarz prowadzący.Rwa kulszowa – poznaj najczęstsze źródła bólu

Rwa kulszowa stanowi objaw, nie przyczynę. U źródeł problemu mogą leżeć różne czynniki. Jednym z nich jest wypuklina krążka międzykręgowego, która podrażnia i wywołuje ból. Drugim z powodów może być zwężenie kanału kręgowego, które powoduje nieustanne podrażnianie nerwu oraz – co za tym idzie – pojawienie się stanu zapalnego. Zjawisko to pojawia się wraz z wiekiem i dotyczy raczej starszych pacjentów. Przyczyną rwy kulszowej może być również zmiana nowotworowa, dająca przerzuty do kręgosłupa. Pacjenci skarżą się na różne bóle – odcinka lędźwiowego kręgosłupa czy nogi – w zależności od tego, który korzeń nerwu zostanie podrażniony. Dłuższa pozycja siedząca, przyjęta w biurze czy podczas prowadzenia auta, tylko zaostrza nieprzyjemne dolegliwości. Wśród osób zmagających się z rwą kulszową są również i tacy pacjenci, którzy najsilniej odczuwają go po porannym wstaniu z łóżka.Co zrobić, aby ograniczyć problem rwy kulszowej?

W tym przypadku najwięcej korzyści przynosi profilaktyka. Warto prowadzić zdrowy styl życia, oparty na regularnym wysiłku fizycznym. Wsparciem w zapobieganiu bólowi jest też wizyta u fizjoterapeuty. Regularne masaże oraz ćwiczenia pod okiem specjalisty, prowadzone w okresie kilku miesięcy, potrafią być bardzo pomocne. Z całą pewnością nie warto lekceważyć objawów – zwłaszcza wtedy, gdy nawet zmiana pozycji nie przynosi już ulgi.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl