Badania endoskopowe


2018-03-22
Badania endoskopowe to podstawa dzisiejszej medycyny. Jest to niezwykle skuteczna metoda diagnostyczna, dzięki której w łatwy sposób można zbadać ludzkie ciało od wewnątrz.
 
Co to jest endoskopia? 
 
Endoskopia jest wykorzystywana w wielu dziedzinach medycyny m. in. laryngologii, ortopedii i diagnozowaniu chorób układu pokarmowego. Sonda, która wprowadzana jest do wnętrza ciała wyposażona jest w kamerkę, dzięki której lekarz uzyskuje możliwość dokładnego obejrzenia organów wewnętrznych. Badanie takie pozwala nie tylko na diagnostykę, ale również pozwala wykonać drobne zabiegi takie jak pobranie wycinka do dalszych badań, co pozwala na postawienie dokładniejszej diagnozy. Badania endoskopowe można podzielić na wiele kategorii. Najczęściej wykorzystywane to gastroskopia, enteroskopia i kolonoskopia. Są to jedne z najskuteczniejszych metod badania przewodu pokarmowego. Badanie to zazwyczaj trwa do kilkunastu minut, jest inwazyjne i może prowadzić do licznych powikłań takich jak ból gardła, zaburzenia rytmu serca, krwawienie, perforacja przełyku czy nawet przebicie ścian żołądka. Na szczęście ryzyko powikłań jest niezwykle niskie. i endoskopia zalicza się do najbezpieczniejszych zabiegów diagnostyczno - medycznych. Aby ryzyko powikłań było jeszcze mniejsze, należy dokładnie zastosować się do zaleceń lekarza. Najbardziej rygorystyczne zalecenia są przy wykonywaniu kolonoskopii, ponieważ aż 3 dni przed zabiegiem wymagane jest przejście na dietę płynną.
 
 
Dobry seriws endoskopów - drogą do sukcesu 
 
Lekarze i technicy pracują nad unowocześnieniem sprzętu przeznaczonego do badań endoskopowych i poprawieniu komfortu pacjenta. Szczególnymi przypadkami są dzieci, które niezwykle ciężko znoszą badania endoskopowe. W magazynie "New Scientist" napisano o endoskopach cienkich jak włos. Jeśli na przestrzeni najbliższych lat doczekamy się takie rozwoju endoskopów, badanie to stanie się o wiele przyjemniejsze i przestanie być źródłem stresów pacjentów, 
Należy jednak ostudzić swoje nadzieje, ponieważ przez kilka najbliższych lat, raczej nie doczekamy się takich udogodnień. W związku z tym skoro badanie nie należy do przyjemnych, pragniemy aby było ono wykonane solidnie i jeden raz - bez koniecznych powtórek. Aby do tego doszło sprzęt, który wykorzystywany jest do badania musi być w pełni sprawny. Dobry serwis endoskopów to ważna sprawa dla każdej pracownik endoskopowej. Awaria urządzenia to tragedia dla pacjenta. Może ucierpieć nie tylko fizycznie z powodu niewykonanego badanie, ale również psychicznie. Długie oczekiwanie na wizytę dostarcza dużo stresu, a konieczność jej przełożenia tylko go dołoży. Takich sytuacji można uniknąć, właśnie dzięki dobremu serwisowi. Regularne przeglądy i szybka naprawa endoskopów w razie awarii to gwarancja zadowolonych pacjentów. Dobry punkt serwisowy charakteryzuje się tanią, ale przede wszystkim szybką naprawą.

Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sonologistic

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl