Poradnik Zdrowia - dieta, porady, zdrowe odżywianie, artykuly

Artykuły prasowe

Umysł na najwyższych obrotach

2015-12-02

Koncentracja czy jesienno-zimowa senność? Uczniowie nie mają takiego wyboru i od poniedziałku do piątku muszą przez kilka godzin zmuszać swój umysł do uwagi i kreatywności.

więcej »

Jeśli nie kurczak, to co? Przegląd gatunków drobiu

2015-12-02

Kurczak to najczęściej nasze pierwsze skojarzenie dotyczące mięsa drobiowego. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jedyny możliwy wybór: w sklepach coraz częściej kupić można inne gatunki drobiu, dzięki czemu Polacy na nowo przekonują się do smaku gęsi, kaczki czy nawet perliczki.

więcej »

Rynek słodyczy 2015: podsumowanie okiem eksperta

2015-12-02

Sytuacja na polskim rynku słodyczy jest stabilna. Po okresie letnich upałów, które były dla niego stosunkowo niekorzystnym czasem, w listopadzie nastąpiły tradycyjne wzrosty sprzedaży. Jakie zmiany szykują się w tym sektorze? Planuje i podsumowuje marketing manager Aleksandra Kucała w I.D.C. Polonia

więcej »
Podejmij wyzwanie z nowym ambasadorem 4F – Stephanem Antigą   Challenge yourself in the city! w Wars

Podejmij wyzwanie z nowym ambasadorem 4F – Stephanem Antigą Challenge yourself in the city! w Wars

2015-12-02

5 grudnia w warszawskiej Arkadii, w sklepie 4F, odbędzie się ostatnie spotkanie z cyklu „Challenge yourself in the city!”. Gościem sobotniego eventu będzie Stephane Antiga, Ambasador marki, który w ostatnich dniach dołączył do 4F Team.

więcej »
Soczewki kontaktowe – wygodna alternatywa korekcyjna dla oczu

Soczewki kontaktowe – wygodna alternatywa korekcyjna dla oczu

2015-12-02

Najlepszą i chyba jedyną alternatywą dla okularów korekcyjnych są soczewki kontaktowe, które na przestrzeni ostatnich lat zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Według szacunków, ze szkieł kontaktowych na całym świecie korzysta obecnie ponad 150 mln osób, a liczba ta systematycznie rośnie.

więcej »
Firma MARION uzyskała tytuł Wyróżniającej się Firmy Rodzinnej w Polsce 2015

Firma MARION uzyskała tytuł Wyróżniającej się Firmy Rodzinnej w Polsce 2015

2015-12-02

Podczas tegorocznego, drugiego z kolei, międzynarodowego spotkania Gutmann Family Business Owners Day w Wiedniu, firma MARION uzyskała tytuł Wyróżniającej się Firmy Rodzinnej w Polsce 2015.

więcej »

Wyszukiwarka:

Ostatnio dodane artykuły:

Polpharma, Aflofarm i Adamed liderami widoczności w AI
PRCN publikuje pierwsze w Polsce badanie firm farmaceutycznych na bazie AI Visibility Index

1-7 sierpnia – Światowy Tydzień Karmienia Piersią
Dlaczego podczas karmienia piersią tak bardzo chce Ci się pić? Karmienie piersią to wyjątkowy czas, w którym organizm kobiety pracuje na najwyższych obrotach. Nic więc dziwnego, że wiele mam już po kilku minutach karmienia odczuwa silne pragnienie.

Wakacyjne przekąski, które warto mieć pod ręką Wakacyjne przekąski, które warto mieć pod ręką
Latem rzadziej trzymamy się sztywnego planu dnia. Piknik w parku, popołudnie nad wodą, długa podróż czy spontaniczny spacer sprawiają, że między głównymi posiłkami chętniej sięgamy po niewielkie przekąski.

Neofobia żywieniowa u dzieci – 3 sposoby na oswajanie nowych smaków Neofobia żywieniowa u dzieci – 3 sposoby na oswajanie nowych smaków
Jeszcze niedawno dziecko chętnie próbowało nowych produktów, a teraz odsuwa talerz, zanim zdąży sprawdzić, co się na nim znajduje? Niechęć do nieznanych smaków, zapachów i konsystencji może być przejawem neofobii żywieniowej.

Automatyzacja i cyfryzacja służby zdrowia lekarstwem na problemy szpitali? Automatyzacja i cyfryzacja służby zdrowia lekarstwem na problemy szpitali?
System ochrony zdrowia mierzy się z podwójnym wyzwaniem: starzejącym się społeczeństwem i rosnącą liczbą pacjentów przy jednoczesnych brakach kadrowych. W tych warunkach optymalizacja pracy szpitali staje się kluczowym elementem adaptacji systemu do nowych realiów demograficznych i operacyjnych.

więcej »

Najczęściej czytane artykuły:

Co drugi polski gabinet fizjoterapii regularnie modernizuje swój sprzęt
Z badania przeprowadzonego przez Siemens Financial Services w Polsce wśród właścicieli gabinetów fizjoterapeutycznych wynika, że ponad połowa z nich regularnie odnawia i wymienia kluczowe elementy wyposażenia.

Deserek ryżowy z truskawkami Deserek ryżowy z truskawkami
Kremowy, delikatny i naturalnie owocowy – deserek ryżowy z truskawkami to prosty pomysł na słodką przekąskę dla malucha. Ryż gotowany na mleku z dodatkiem cynamonu świetnie łączy się z musem truskawkowym, tworząc deser idealny na podwieczorek lub drugie śniadanie.

Placuszki twarogowe Placuszki twarogowe
Placuszki twarogowe z dodatkiem liofilizowanych truskawek to prosty pomysł na śniadanie, podwieczorek lub lekki obiad. Liofilizowane owoce nadają im subtelny smak i piękny, naturalny kolor. W połączeniu z kwaśną śmietaną i malinowym grysem tworzą idealny deser lub posiłek dla całej rodziny.

1-7 sierpnia – Światowy Tydzień Karmienia Piersią
Dlaczego podczas karmienia piersią tak bardzo chce Ci się pić? Karmienie piersią to wyjątkowy czas, w którym organizm kobiety pracuje na najwyższych obrotach. Nic więc dziwnego, że wiele mam już po kilku minutach karmienia odczuwa silne pragnienie.

Polpharma, Aflofarm i Adamed liderami widoczności w AI
PRCN publikuje pierwsze w Polsce badanie firm farmaceutycznych na bazie AI Visibility Index

Nowe ASICS METAFUJI TRAIL 2. Jeszcze więcej prędkości dla ciała i umysłu Nowe ASICS METAFUJI TRAIL 2. Jeszcze więcej prędkości dla ciała i umysłu
ASICS prezentuje model METAFUJI TRAIL 2, najnowszą odsłonę swojej flagowej serii butów do wyczynowego biegania w terenie.

Aktywne lato w Pasażu Łódzkim. Tai chi, nordic walking i planszówki dla seniorów Aktywne lato w Pasażu Łódzkim. Tai chi, nordic walking i planszówki dla seniorów
Bezpłatne zajęcia tai chi, nordic walking oraz spotkania przy grach planszowych - Pasaż Łódzki przygotował wakacyjną propozycję z myślą o mieszkańcach Łodzi. Nowy cykl „Aktywny Senior" to okazja do zadbania o kondycję, poznania nowych osób i spędzania czasu w inspirującej atmosferze.

51% Polaków wraca z urlopu zmęczonych, dlatego coraz chętniej wybieramy wakacje, które regenerują 51% Polaków wraca z urlopu zmęczonych, dlatego coraz chętniej wybieramy wakacje, które regenerują
Kilka lat temu wakacyjny wyjazd kojarzył się głównie z intensywnym zwiedzaniem i animacjami. Dziś w miejsce „więcej i szybciej" pojawia się potrzeba świadomego odpoczynku, regeneracji i odzyskiwania równowagi, a światowe trendy - quietcation, wellnes travel i longevity - wkraczają do Polski

56 proc. przedstawicieli pokolenia Z poszukuje limitowanych edycji napojów, a 2 na 3 konsumentów wyb
Innowacje i limitowane edycje odgrywają coraz większą rolę na rynku napojów. Aż 64 proc. przedstawicieli pokoleń Z i Alpha preferuje produkty o wyrazistym smaku, a 58 proc. poszukuje nowych i nieoczywistych połączeń smakowych. Odpowiedzią Waterdrop na ten trend jest limitowana edycja Sour Cherry.

56 proc. przedstawicieli pokolenia Z poszukuje limitowanych edycji napojów, a 2 na 3 konsumentów wyb
Innowacje i limitowane edycje odgrywają coraz większą rolę na rynku napojów. Aż 64 proc. przedstawicieli pokoleń Z i Alpha preferuje produkty o wyrazistym smaku, a 58 proc. poszukuje nowych i nieoczywistych połączeń smakowych. Odpowiedzią Waterdrop na ten trend jest limitowana edycja Sour Cherry.

więcej »
Regulamin, Polityka Prywatności i Polityka Cookies Grupy Kafito