Poradnik Zdrowia - dieta, porady, zdrowe odżywianie, artykuly

Artykuły prasowe

Gdzie jesienią i zimą szukać pełnowartościowych warzyw i owoców?

Gdzie jesienią i zimą szukać pełnowartościowych warzyw i owoców?

2016-11-10

Jesień nieuchronnie zapowiada nadejście zimy. Rozpoczął się czas, kiedy ze straganów znikają świeże warzywa i owoce. Często w okresie tym z góry zakładamy, że nasza dieta pozbawiona będzie cennych substancji odżywczych i witamin.

więcej »

Nowoczesna rehabilitacja – lepszy efekt!

2016-11-10

Rehabilitacja obecnie przeżywa dynamiczny rozwój. Korzystają z niej nie tylko ludzie, którzy doznali urazu, lecz także osoby ze schorzeniami neurologicznymi oraz sportowcy, chcący zapobiec kontuzjom.

więcej »

Cukrzyca – epidemia XXI wieku

2016-11-10

Cukrzyca to cichy zabójca – nieleczona lub niekontrolowana może prowadzić do rozwoju ciężkich powikłań. Na cukrzycę może zachorować każdy, w każdym wieku. W Polsce mamy jeden z najwyższych na świecie rocznych wzrostów zachorowań na cukrzycę typu 1, na poziomie 5-8%.

więcej »

Ta choroba to nadal problem. 75 proc. chorych nie ma prawidłowej diagnozy

2016-11-10

Co godzinę w Polsce z powodu POChP umierają dwie osoby. Według badania przeprowadzonego w ramach kampanii Płuca Polski, 40% Polaków deklaruje, że słyszało ten skrót, ale niecała połowa z nich potrafi go poprawnie rozwinąć. Niestety tylko 25% chorych ma zdiagnozowane POChP.

więcej »
Boże Narodzenie pod znakiem bakalii marki Kresto

Boże Narodzenie pod znakiem bakalii marki Kresto

2016-11-10

Bakalie stanowią jeden z nieodłącznych elementów świątecznych potraw. Ciężko bowiem wyobrazić sobie bez nich wyśmienite ciasta, sałatki czy dania mięsne. Oprócz walorów smakowych pełnią również rolę dekoracyjną, a przy tym są bogate w szereg wartościowych składników odżywczych.

więcej »
Babcine sposoby na przeziębienie

Babcine sposoby na przeziębienie

2016-11-10

Domowe sposoby nie zastąpią leków, ale z pewnością wzmocnią nas, gdy na horyzoncie pojawią się pierwsze oznaki przeziębienia. Napoje z kurkumą, imbirem, czy syropem malinowym rozgrzeją i poprawią samopoczucie.

więcej »

Wyszukiwarka:

Ostatnio dodane artykuły:

KAMIS wprowadza świąteczną nowość
KAMIS prezentuje limitowaną Musztardę z żurawiną. Zimowa propozycja łącząca klasykę z twistem, podkreśla świąteczne smaki. Sprawdzona jakość, wyjątkowy aromat, idealna do wigilijnych i świątecznych dań.

Technologie wspierają codzienne bezpieczeństwo seniorów Technologie wspierają codzienne bezpieczeństwo seniorów
Osoby starsze coraz częściej realizują własne zainteresowania, aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i pragną zachować niezależność w codziennych czynnościach. W Polsce liczba osób w wieku 60+ systematycznie rośnie.

Rozmowa o aplikacjach to inwestycja w relację z dzieckiem Rozmowa o aplikacjach to inwestycja w relację z dzieckiem
Kiedy dziecko przychodzi i pyta, czy może zainstalować jakąś aplikację, wielu dorosłych reaguje odruchowo – z niechęcią, zniecierpliwieniem albo szybkim „nie”. Tymczasem taki moment ma znacznie większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać.

Tydzień Świadomości Stresu: Jak lepiej radzić sobie z mikrostresami w codziennym życiu?
Stres może nam towarzyszyć każdego dnia – często w niewielkich dawkach, które z pozoru wydają się niegroźne. Jednak to właśnie mikrostresy, powtarzające się regularnie, mogą powodować długoterminowe problemy z dobrym samopoczuciem.

Ślub to jeden z najbardziej emocjonujących dni w życiu - zadbaj o siebie
Ślub kojarzy się z romantyką, emocjami i zabawą do białego rana, ale może być dniem pełnym stresu, presji, dużej dawki adrenaliny i wielu godzin na nogach.

więcej »

Najczęściej czytane artykuły:

Aż 73 proc. Polaków popiera system kaucyjny. Najnowsze dane Waterdrop Aż 73 proc. Polaków popiera system kaucyjny. Najnowsze dane Waterdrop
Blisko 75% Polaków popiera system kaucyjny wprowadzony 1 października. Badanie Waterdrop pokazuje, że konsumenci planują częściej korzystać z butelek wielorazowych i oddawać opakowania zwrotne, ograniczając zakup napojów w plastiku.

Świętujemy Dzień Pierogów: wzrost zamówień o 15% jesienią. Gdy robi się chłodno, zamawiamy pierogi
Gdy dni stają się krótsze, a za oknem coraz częściej pojawia się chłód i deszcz, Polacy chętniej sięgają po dania, które przywołują wspomnienia rodzinnych spotkań i dają poczucie domowego ciepła.

Kawior z kety – czerwone złoto z dzikiego łososia o wyjątkowym smaku i wartości odżywczej
Kawior z kety – wyjątkowy czerwony kawior z dzikiego łososia

Odkryj park Manor House SPA podążając ścieżkami natury, energii i historii Odkryj park Manor House SPA podążając ścieżkami natury, energii i historii
Zabytkowy park w Chlewiskach zyskał nowe oblicze. Szlaki przyrodniczy, historyczny i energetyczny zachęcają do zwiedzania posiadłości i uważnego zanurzenia się w naturze. Tu każdy krok prowadzi ku harmonii, tak pożądanej we współczesnym świecie.

Operacja zaćmy - przygotowanie, przebieg i rekonwalescencja Operacja zaćmy - przygotowanie, przebieg i rekonwalescencja
Operacja zaćmy to procedura polegająca na usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej soczewką sztuczną.

Jedzenie, emocje i akceptacja siebie – inspirujące spotkanie z Karoliną Gruszecką w Galerii Pomorski Jedzenie, emocje i akceptacja siebie – inspirujące spotkanie z Karoliną Gruszecką w Galerii Pomorski
Galeria Pomorska zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach nowego cyklu „GP Loves You!”. Już w sobotę 18 października w Kinie Helios w galerii odbędzie się wykład Karoliny Gruszeckiej, psychodietetyczki i trenerki personalnej, poświęcony budowaniu zdrowej relacji z jedzeniem i samym sobą.

Ekspert wyjaśnia: czy mężczyźni mogą kupić tabletkę dzień po? Ekspert wyjaśnia: czy mężczyźni mogą kupić tabletkę dzień po?
Kiedy myślimy o „tabletce dzień po”, zazwyczaj widzimy decyzję kobiety – szybką, trudną i bardzo osobistą. To ona staje przed wyborem, to ona idzie do apteki, to ona mierzy się z oceną innych. Zakładamy, że temat antykoncepcji awaryjnej nie dotyczy mężczyzn, że nie mają wiedzy ani zainteresowania.

Nowy Rynek otwiera SPOTkanko – przestrzeń spotkań, warsztatów i inspiracji dla mieszkańców Jeleniej
Już w piątek 17 października w galerii Nowy Rynek odbędzie się oficjalne otwarcie SPOTkanka – nowej przestrzeni warsztatowo-dyskusyjnej, stworzonej z myślą o mieszkańcach Jeleniej Góry. Regularnie odbywać się tu będą dwa cykle spotkań pt. „Fajni Lokalni” oraz „Środy na własnym szlaku”.

Jak przygotować balkon na wiosnę? Plan działania w 5 krokach Jak przygotować balkon na wiosnę? Plan działania w 5 krokach
Cieplejsze dni i pierwsze promienie słońca budzą w nas energię do działania i chęć otaczania się zielenią. Zimowy, często zaniedbany balkon, może w jedno popołudnie zacząć zmieniać się w tętniącą życiem, prywatną oazę. Gdzie zacząć?

Ślub to jeden z najbardziej emocjonujących dni w życiu - zadbaj o siebie
Ślub kojarzy się z romantyką, emocjami i zabawą do białego rana, ale może być dniem pełnym stresu, presji, dużej dawki adrenaliny i wielu godzin na nogach.

więcej »
Regulamin, Polityka Prywatności i Polityka Cookies Grupy Kafito