ZIKO APTEKA JUŻ SZCZEPI PRZECIWKO GRYPIE


ZIKO APTEKA JUŻ SZCZEPI PRZECIWKO GRYPIE
2023-09-13
Od września w Punktach Szczepień Ziko Apteka Pacjenci, którzy ukończyli 18 rok życia mogą skorzystać z usługi szczepienia przeciwko grypie.

Od września w Punktach Szczepień Ziko Apteka Pacjenci, którzy ukończyli 18 rok życia mogą skorzystać z usługi szczepienia przeciwko grypie. Nowe szczepionki na sezon 2023/24 są już dostępne w aptekach, dlatego każdy chętny będzie mógł przyjść do jednego z 91 punktów szczepień Ziko Apteka zlokalizowanych w całej Polsce i zaszczepić się dostępnym preparatem.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Wrzesień to właściwy moment na wykonanie szczepienia przeciw grypie. Niemniej jednak należy wspomnieć, że każdy miesiąc w okresie epidemicznym, który trwa w Polsce od października do maja, jest dobry na zaszczepienie i tym samym ochronę przed wirusem grypy. Aż 91 punktów Ziko Apteka jest już gotowych na przyjęcie Pacjentów. To już 3 rok, w którym Pacjenci mogą korzystać z usługi szczepienia przeciw grypie w aptekach Ziko.

Obecnie w Ziko Aptece dostępne są 2 szczepionki Influvac Tetra oraz Vaxigrip Tetra, które są podawane we wstrzyknięciu.

Warto wspomnieć, że z bezpłatnych szczepionek mogą skorzystać dzieci do 18 roku życia (szczepienia tylko w podmiotach leczniczych) oraz osoby 65+ i kobiety w ciąży. Z kolei 50% refundacja na szczepionkę przeciw grypie przysługuje dorosłym w wieku od 18 do 64 roku życia. Dorośli mogą skorzystać z usługi szczepienia zarówno w podmiotach leczniczych, jak i aptekach.

Osoba zgłaszająca się na szczepienie w aptece powinna posiadać dokument tożsamości (dowód lub paszport), umożliwiający potwierdzenie daty urodzenia. Do szczepień wykorzystywane będą preparaty dostępne na rynku i będzie je można otrzymać bezpłatnie lub z refundacją 50% tylko na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Z kolei receptę na szczepionkę bez refundacji (pełnopłatną) może wystawić również farmaceuta. Termin szczepienia wyznacza punkt szczepień podczas kontaktu z Pacjentem. Osoby zaszczepione otrzymają wpis do e-karty szczepień (w elektronicznej dokumentacji medycznej Pacjenta).

Należy pamiętać, że grypa to ostra, wirusowa choroba zakaźna i prowadzi do poważnych powikłań m.in. grypowego zapalenie płuc i oskrzeli, zapalenia oskrzeli u niemowląt, zapalenia mózgu i opon mózgowych, zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia.  


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

firmaziko

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl