Zadbaj o zdrowie w Wola Parku


Zadbaj o zdrowie w Wola Parku
2018-03-01
Czym jest nadciśnienie tętnicze? Czy jest dla nas zagrożeniem? Jak mu zapobiegać i w jaki sposób leczyć?

Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się w najbliższą sobotę w Wola Parku podczas akcji profilaktycznej Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji „Skonsultuj z Farmaceutą - Nadciśnienie Tętnicze”.

Przeczytaj również:

Nadciśnienie tętnicze to obecnie jedno z najpowszechniejszych schorzeń, które zaniedbane może prowadzić do groźnych powikłań, a nawet śmierci. Niestety wciąż wiele osób ma ograniczoną świadomość w tym zakresie, a przecież odpowiednia profilaktyka może uchronić nas przed chorobą lub ją zatrzymać. W najbliższą sobotę w godzinach 10:00-16:00 Wola Park odwiedzą studenci farmacji, dietetyki, analityki medycznej i medycyny, którzy udzielą fachowych porad oraz omówią najważniejsze aspekty chorób układu krążenia. Celem akcji jest nie tylko kontrola prawidłowej farmakoterapii i profilaktyka, ale również odpowiednio wczesne wykrycie choroby.

Podczas akcji przy specjalnie przygotowanych stoiskach będzie można wykonać darmowy pomiar ciśnienia tętniczego i glukozy we krwi oraz analizę składu ciała. Każdy otrzyma też wskazówki dietetyczne pomocne w zapobieganiu i leczeniu nadciśnienia. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych - przy stoiskach zaplanowano kącik dla dzieci.

Wola Park zaprasza do udziału w akcji. Spotkanie jest bezpłatne i odbędzie się na placu w pobliżu sklepów C&A i KappAhl.

Nadesłał:

beyondpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl