Z wizytą u dentysty


Z wizytą u dentysty
2019-10-05
Każdego profesjonalnego stomatologa powinno wyróżniać kilka istotnych cech, takich jak chociażby cierpliwość czy precyzja. Lekarza zajmującego się uzębieniem najmłodszych pacjentów musi na dodatek charakteryzować odpowiednie usposobienie i umiejętność nawiązania kontaktu.
Na jakie jeszcze atrybuty należy zwrócić uwagę, decydując o tym, do jakiego lekarza udamy się z naszymi pociechami?

Empatia, cierpliwość i profesjonalizm

Praca z dziećmi stanowi ogromne wyzwanie i bywa niezwykle wymagająca. Sporym utrudnieniem jest zwłaszcza nastawienie, z jakim większość maluchów odwiedza gabinet stomatologiczny. Delikatnie mówiąc, nie są one zadowolone z przymusu złożenia wizyty dentyście. Winne są temu powszechne opinie na temat bolesnego leczenia zębów i opowieści, w których stomatolog jawi się jako ktoś groźny i bezwzględny, kto wzbudza strach. Niekiedy wystarczy usłyszana od innego dziecka opowieść, by pociecha nabawiła się poważnego i nieprzyjemnego w skutkach lęku. Jak skutecznie można sobie z nim radzić?

Najważniejszym sposobem na to, by przekonać dziecko do regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym jest udanie się do wykwalifikowanego specjalisty. Stomatolog dziecięcy musi dysponować niezbędną wiedzą, doświadczeniem i stosownym obyciem w pracy z najmłodszymi pacjentami. Zrozumienie, cierpliwość, wyrozumiałość i empatia – tego nie może mu zabraknąć. Tylko wtedy dentysta dla dzieci będzie w stanie odpowiednio zareagować i poradzić sobie w momencie, gdy maluch nie będzie chciał współpracować, wizyta się przedłuży, a wykonywanie niezbędnych czynności stanie się mocno utrudnione. Wyzwaniem, któremu będzie musiał sprostać dentysta dla dzieci może okazać się również szereg dociekliwych pytań dotyczących chociażby tego, na czym polegają poszczególne usługi stomatologiczne. Niezbędne jest więc odpowiednie podejście do dzieci, skutkujące umiejętnością nawiązania dialogu i wzbudzeniem zainteresowania.Przyjazne środowisko

Istotnym czynnikiem, który wpływa na stworzenie pozytywnego obrazu w głowie malucha jest również wygląd odwiedzanego gabinetu. Prostymi, ale efektownymi zabiegami, są:

  • zabawki
  • kolorowe ściany
  • specjalny kącik dla dzieci

Takie elementy wprowadzone do poczekalni znacząco wpłyną na zredukowanie poziomu stresu i odwrócą uwagę od nerwowego i wypełnionego strachem oraz obawami oczekiwania. Sprawią również, że dziecko nabierze miłych skojarzeń i pogodnego nastawienia.

Odwiedź gabinet Soldent - najlepsi stomatolodzy w Warszawie!

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl