Wykorzystanie lasera w dermatologii


Wykorzystanie lasera w dermatologii
2018-08-07
Medycyna od wielu lat wykorzystuje laser, który pozwala na wykonanie wielu zabiegów, szczególnie w medycynie estetycznej oraz stomatologii.

Laser jest też bardzo często wykorzystywany w dermatologii, ponieważ dzięki swoim właściwościom jest bezpieczny dla skóry. Lasery dermatologiczne dają bardzo dobre efekty w pozbywaniu się przebarwień albo blizn oraz wielu innych.

Depilacja laserowa

Kliniki dermatologiczne w swojej ofercie nierzadko mają usługę depilacja laserowej. Jest to metoda usuwania niechcianego owłosienia, która różni się tym od zwykłej depilacji, że jest w stanie usunąć włosy na stałe. Wiązka lasera dermatologicznego jest bowiem tak dobrana, że niszczy ona cebulki włosów, przez co możliwe jest permanentne pozbycie się włosów z wybranej części ciała. Taki zabieg nie boli oraz jest bezpieczny dla skóry. Jedynym przeciwwskazaniem jest przebywanie na słońcu w okresie 1 miesiąca od wykonanego zabiegu depilacji laserowej. Najlepiej wykonać minimum 3 serie takiej depilacji, ponieważ dopiero po takim czasie wszystkie włoski zostaną osłabione.

Fotoodmładzanie

Laser w dermatologii służy także do przeprowadzania fotoodmładzania. Tego typu zabiegi polegają na potraktowaniu wiązką lasera miejsc z widocznymi przebarwieniami albo naczyniami krwionośnymi. Dzięki temu cera zyskuje bardziej jednolity odcień, a wszelkie niedoskonałości na twarzy są o wiele mniej widoczne. Taki zabieg można wykonać laserem diodowym albo laserem IPL.

Usuwanie tatuaży

Niechciany tatuaż nie jest już problemem, ponieważ można poddać się zabiegowi laserowego usunięcia tatuażu. Wykorzystuje się w tym celu laser Q-Switch. Chcąc w pełni usunąć tatuaż najlepiej poddać się 3-4 seriom tego rodzaju zabiegu. Najlepsze efekty uzyskuje się podczas usuwania ciemnych tatuaży. Laser działa stopniowo, po każdej serii naświetlań tatuaż jest coraz mniej widoczny. Trzecia seria zazwyczaj pozostawia już tylko niewielki ślad na skórze. Do usunięcia tatuażu można skorzystać też z lasera chirurgicznego, jednak tego typu usługa jest droższa. Po usunięciu tatuażu możliwe jest także pozbycie się widocznego śladu. Stosuje się wtedy wypełnienie tego odbarwienia barwnikiem o kolorze zbliżonym do koloru skóry, przez co miejsce po tatuażu jest praktycznie niewidoczne.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl