Wrastające paznokcie w Wrocławiu – dolegliwość tysięcy Polaków


Wrastające paznokcie w Wrocławiu – dolegliwość tysięcy Polaków
2020-03-13
Wrastające paznokcie to problem, który dotyka nawet piętnaście procent Polaków między 15, a 40 rokiem życia. Czy wizyta w gabinecie podologicznym pomoże uporać się z tym defektem? Jak najbardziej. Podologowie to specjaliści od leczenia stóp.
Dzięki profesjonalnym narzędziom i lekom są w stanie zwalczyć problem wrastających paznokci. Główną metodą leczenia, którą używają eksperci jest Kostka Arkady. Polega ona na nadaniu płytce prawidłowego kształtu i toru wzrostu, a następnie utrwaleniu jej za pomocą specjalnej żywicy akrylowej z dodatkami srebra. Metoda ta jest w stanie pomóc każdej osobie z problemem wrastających paznokci.


Defekt wrastających paznokci w Wrocławiu – jak sobie z nim poradzić?

Coraz większej liczbie osób doskwiera dolegliwość wbijających oraz wrastających się bocznych krawędzi paznokcia pod przylegającą do niego skórę. Wrastający paznokieć to dolegliwość mogąca z czasem nawet uniemożliwić chodzenie. Początkowy lekki dyskomfort z czasem zmienia się w ból, który narasta, aż do nieznośnego stanu. Szukając pomocy z wrastającym paznokciem w Wrocławiu warto więc odwiedzić gabinet specjalisty podologa.Specjaliści od stóp – kim są?

Podolodzy to eksperci, którzy dzięki swojej wiedzy z zakresu ortopedii, chirurgii, kosmetologii oraz dermatologii, za pomocą profesjonalnych narzędzi, leków i dogłębnej analizy są w stanie pomóc z większością dolegliwości stóp. Prócz usług eliminujących dolegliwości, pacjenci otrzymują również informację o tym jak unikać nawrotu defektu oraz o przyczynach zmian występujących na stopach. Jeśli masz problem z wrastającymi paznokciami w Wrocławiu warto więc udać się do gabinetu podologicznego. Metodą stosowaną przez tych specjalistów w przypadku leczenia wbijających się paznokci jest Kostka Arkady.Metoda Kostki Arkady

Sposób ten jest jednym z najskuteczniejszych w leczeniu wkręcających się paznokci. Już po pierwszej wizycie pacjenci czują ulgę. Jest to spowodowane sposobem działania metody. Paznokieć otacza się akrylem z dodatkiem antybakteryjnego srebra oraz wyprostowaniu toru i kształtu jego wzrostu. Po wykonanym zabiegu na paznokieć aplikuje się na przykład Serum Kolagenowe Arkada’s TC16, które pacjent stosuje przez cały okres terapii. Całość zabiegu trwa od 40 do 60 minut, jest więc bardzo krótki, a jego efekt widoczny od razu. Metoda jest w całości bezpieczna i nie pozostawią po sobie żadnych niepożądanych skutków, warto jednak pamiętać o wizytach kontrolnych co 4-6 tygodni, aby osiągnąć maksymalną skuteczność terapii.Najczęstsze przyczyny wrastania paznokcia w Wrocławiu

Czynnikami, które zazwyczaj przyczyniają się do problemów z wbijającym się paznokciem są:

  • Uwarunkowania genetyczne do zawijających się paznokci

  • Noszenie niedopasowanych, wąskich butów przez wiele godzin (np. w pracy)

  • Niewłaściwe obcinanie paznokci (paznokcie obcinane zbyt okrągło lub noszenie za długiej płytki, wystającej poza opuszek palca)

  • Blizny po stanach zapalnych na skórze wokół paznokcia

  • Urazy mechaniczne jak na przykład przytrzaśnięcia

Jeśli cierpisz na problemy z paznokciem i zależy Ci na zdrowiu, nie wahaj się z wizytą w gabinecie podologicznym, w którym specjaliści uporają się z Twoją dolegliwością


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl