Wizyta u fizjoterapeuty, w czasie pandemii


Wizyta u fizjoterapeuty, w czasie pandemii
2021-11-02
Zmieniająca się sytuacja epidemiologiczna i ciągła niepewność gospodarcza, sprawia, że wiele osób odkłada zabieg rehabilitacji z obawy przed zakażeniem Covid-19. Fizjoterapia to konieczność dla pacjentów przed i po operacji lub wykonanego zabiegu.

Warto, abyś wiedział, że wizyta u fizjoterapeuty przyśpieszy Twój powrót do zdrowia, umożliwi szybką regenerację tkanek, jak również wpłynie na cały proces gojenia rany. Sprawdź, co musisz zrobić, aby nie odkładać fizjoterapii na później!Fizjoterapia zdalna — alternatywa dla tradycyjnej wizyty u fizjoterapeuty

Od początku wystąpienia epidemii koronawirusa, zwiększa się zainteresowanie na wszelkiego rodzaju teleporady. Wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych przed ekranem komputera w domu, pod okiem specjalisty, to świetna alternatywa dla tradycyjnej wizyty u fizjoterapeuty. Niestety podczas wyboru rehabilitacji zdalnej nie masz możliwości wykorzystania takich metod jak laser, czy fala uderzeniowa. Co więcej, ten rodzaj fizjoterapii nie wykorzystuje 100% korzyści z zabiegu, ale pozwala na utrzymanie ciągłości, co jest kluczowe po wykonanym zabiegu lub po operacji. Dlatego w trakcie trwania pandemii, kiedy jesteś na kwarantannie, lub nie masz możliwości wstawienia się na wizytę w ośrodku rehabilitacyjnym, wybierz tę metodę fizjoterapii.Wizyta u fizjoterapeuty — pandemia Covid-19

Obecnie istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach fizjoterapeutycznych, w tradycyjnej formie u fizjoterapeuty. Jednak przed przystąpieniem do wizyty, warto, abyś się do niej stosownie przygotował. Ośrodki rehabilitacyjne wprowadziły zaostrzone zasady, które należy stosować w trakcie korzystania z ich usług.  Na samym początku obsługa przeprowadza wywiad o ogólnym stanie Twojego zdrowia, dolegliwościach, oraz zadaje pytania w zakresie szczepienia na Covid-19. Oczywiście podczas wejścia na obiekt ośrodka obowiązuje Cię nakaz noszenia maseczki ochronnej oraz zdezynfekowania rąk. Oprócz tego personel dba, o zapewnienie największej ochrony dla Ciebie i innych pacjentów, dlatego:

  • kontroluje odstęp zachowany między pacjentami,
  • regularnie dezynfekuje oraz wentyluje pomieszczenia między wizytami,
  • opcjonalnie mierzy temperaturę każdemu pacjentowi.

Poza tym pracownicy placówek noszą zdezynfekowaną odzież ochronną m.in. rękawiczki jednorazowe, maseczki, oraz stosowne ubranie. Te działania kierowane są dla zapewnienia Twojego bezpieczeństwa oraz innych osób przebywających w danej placówce. W związku z tym możesz bez obaw uczestniczyć w tej formie zajęć rehabilitacyjnych, która umożliwia Ci bardzo szybki powrót do zdrowia. Jak przygotować się do wizyty u fizjoterapeuty?

Jeśli czeka Cię pierwsza wizyta u fizjoterapeuty, to warto, abyś dobrze się do niej przygotował, zwłaszcza w trakcie pandemii koronawirusa. W pierwszej kolejności, dla utrzymania bezpieczeństwa, zadzwoń do wybranego ośrodka rehabilitacyjnego i umów się na wizytę z fizjoterapeutą. Przy okazji zapytaj o wszystkie zasady oraz wymogi, które obejmują po wejściu na teren budynku. Najważniejsze jest, abyś zabrał ze sobą pełną dokumentacje Twojej choroby, zabiegu, operacji, oraz przedstawił jasno wszelkie dolegliwości, które Ci towarzyszą. Dzięki temu specjalista trafnie dobierze metodę, która umożliwi Twój szybki powrót do zdrowia.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl