Więcej drzew dla przedszkolaków


2022-11-15
Wrocławskie przedszkole nr 82 przy ul. ks. Bonczyka 52 stało się jeszcze bardziej zielone – połączone siły przedszkolaków i wolontariuszy z firmy deweloperskiej Develia posadziły na terenie placówki kilkadziesiąt drzew i krzewów.

Jak wynika z badań szwajcarskich naukowców opublikowanych w czasopiśmie „Science”, możemy ograniczyć skutki zmian klimatu poprzez zasadzenie miliarda drzew. Akcja na tak wielką skalę pomoże w neutralizowaniu ogromnych ilości dwutlenku węgla - w ciągu kilkudziesięciu lat nasadzenia będą w stanie zaabsorbować z naszej atmosfery niemalże 750 miliardów ton tego zatrzymującego ciepło gazu. Liczba ta odpowiada ilości CO2 wyemitowanego przez ludzkość w ciągu ostatniego ćwierćwiecza.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Firma Develia dołożyła do tej akcji swoją cegiełkę, sadząc na terenie przedszkola nr 82 kilkadziesiąt drzew i krzewów, m.in. magnolii, wiśni ozdobnych, klonów, hortensji bukietowych, róż, dereni, kalin i innych gatunków. W pracach ogrodniczych pracownikom Develii towarzyszyli wychowankowie przedszkola, którzy wzięli również udział w specjalnych warsztatach edukacyjno-florystycznych.

Zespół ekspertów z Fundacji Dotlenieni.org opowiedział najmłodszym, dlaczego sadzenie drzew i dbanie o środowisko jest takie ważne, jak działa fotosynteza i co mogą oznaczać dla nas zmiany klimatyczne. Następnie zespoły złożone z wolontariuszy Develii oraz przedszkolaków utworzyli kokedamy – wywodzące się z Japonii, oryginalne dekoracje roślinne, które ozdobią wnętrza przedszkola i usprawnią wymianę powietrza.  

- Akcja zadrzewiania przedszkola nr 82 we Wrocławiu to pierwsza odsłona naszej wspólnej inicjatywy z fundacją Dotlenieni.org. W jej ramach przeprowadzimy nasadzenia drzew w miastach, w których prowadzimy inwestycje – we Wrocławiu oraz Warszawie, Gdańsku, Krakowie i w Katowicach. Lubimy mieszkać w pobliżu parków i obszarów zielonych, jednak w dużych polskich aglomeracjach często takich terenów brakuje. Naszą ambicją jest to zmienić. Nasadzenia łączone będą z akcjami edukacyjnymi, popularyzującymi proekologiczne praktyki i zdrowy tryb życia – zapowiada Jagoda Najwer, junior marketing manager w firmie Develia S.A., organizatorka akcji. 

Zarówno wychowankowie przedszkola, jak i jego kadra przystąpili do akcji z dużym entuzjazmem. „Drzewa należy sadzić, żeby rosły i można było z nich zrywać jedzenie”, powiedział 4-letni Tomek.  „Drzewa są ważne, bo dają nam cień latem. Będziemy o nie dbać”, zapowiedziała 3-letnia Lila.

 „Dzięki takim akcjom dzieci nie tylko uczą się troski o roślinność. Zapewniają też dostęp do zieleni sobie oraz następnym pokoleniom. Jestem pewna, że za ponad 20 lat nasi wychowankowie będą przychodzić tu ze swoimi dziećmi i opowiadać im, że to oni posadzili te drzewa” - mówiła Edyta Gajewska, dyrektor przedszkola.

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 101 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl