Uśmiech jak z reklamy


Uśmiech jak z reklamy
2018-12-09
Ludzi nie należy oceniać po wyglądzie, jednak to pierwsze wrażenie pozostaje w nas długo i decyduje jakby odgórnie o tym, czy mamy ochotę zawrzeć z kimś znajomość, czy jest on dla nas raczej nieprzyjemny.

Czy można coś zrobić, aby pierwsze wrażenie było pozytywne? Tak, wystarczy uśmiechnąć się, być rozluźnionym, powiedzieć coś miłego. Podobno dobroć czasem bije z oczu. Swobodny uśmiech, otwartość - to ma większe znaczenie, niż nam się wydaje.

Przeczytaj również:

Moc uśmiechu.

Możemy oczywiście wytrenować w sobie dobre spojrzenie, spokój, mamy też wpływ na to, jak będzie wyglądał nasz uśmiech. Zdrowe, białe, ładne zęby w szczerym uśmiechu to wizytówka twarzy, Warto zainwestować z zdrowe uzębienie, aby nasz uśmiech błyszczał i przyciągał, a nie odpychał.

Każdy dentysta doradza, by przynajmniej raz w roku skontrolować stan swoich zębów w gabinecie stomatologicznym. Dobry stomatolog wychwyci już początkowe etapy rozwoju próchnicy i zlikwiduje ją w zarodku. O zęby należy dbać od małego, już od pierwszych mleczaków. To, że mleczaków nie trzeba myć, bo i tak wypadną - to błąd. Przyzwyczajamy dzieci do szczoteczki do zębów już od pierwszych ząbków; trzeba o nie dbać od samego początku. Prawidłowo higiena jamy ustnej zagwarantuje, że stomatolog nie będzie miał w niej za dużo roboty i unikniemy kojarzącego się nieprzyjemnie borowania. 

Ratunek dla zniszczonego uśmiechu.

Jeżeli zdarzy się, że nasze zęby staną się w niezbyt dobrym stanie, nie ma tu jeszcze powodu do płaczu. Trzeba tylko jak najszybciej rozpocząć walkę o zmienienie tego stanu rzeczy. Ubytki, które powstały trzeba zaplombować. Większe zniszczenia w zębach można zlikwidować leczeniem kanałowym. Kiedy jakiś ząb jest nie do odratowania i niewiele z niego już zostało, należy obowiązkowo udać się do gabinetu stomatologicznego, aby usunąć korzeń z dziąsła. W miejsca ubytków można wstawić implanty zębowe. Implant jest rekonstrukcją zęba w całości, począwszy od korzenia montowanego w szczęce, skończywszy na koronie na wierzchołku. Dzięki implantom możemy przywrócić twarzy naturalny uśmiech.

Dbajmy o zdrowie, o kondycję i o zdrowe zęby. Jest to nie tylko kwestia estetyki, ale dobrego samopoczucia i pewności siebie w kontaktach międzyludzkich.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl