Usługi dentystyczne w pigułce - podstawowe informacje o licówkach


Usługi dentystyczne w pigułce - podstawowe informacje o licówkach
2020-01-11
Piękny i zdrowy uśmiech może być efektem wieloletniej pielęgnacji szkliwa, uwarunkowań genetycznych, czy zabiegów dokonywanych w ramach stomatologii estetycznej. Proste, śnieżnobiałe zęby można bowiem uzyskać wraz z założeniem coraz popularniejszych licówek.

Nie każda klinika stomatologiczna oferuje swoim pacjentom ich zakładanie, głównie ze względu na czasochłonność i precyzję niezbędną podczas zabiegu. Dowiedz się, co musisz wiedzieć o licówkach, zanim się na nie zdecydujesz.Alternatywa dla wybielania zębów

Na założenie licówek może zdecydować się każdy, kto nie jest w pełni zadowolony ze swojego uśmiechu. Te porcelanowe nakładki mają maksymalnie przypominać naturalne szkliwo pacjenta i mogą zastąpić zarówno pojedynczy ząb, jak i kilka jednocześnie. Twój dentysta może zaproponować Ci wykonanie tego zabiegu między innymi wtedy, gdy Twoje szkliwo jest zniszczone lub zęby stały się nieodwracalnie martwe. Zabieg zakładania licówek odbywa się najczęściej podczas kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Najpierw należy wyleczyć zęby i przygotować odcisk szczęki pacjenta. W porozumieniu z lekarzem ustalany jest kształt porcelanowych nakładek, a po zaakceptowaniu makiety licówek dochodzi do szlifowania lub delikatnego polerowania zębów. Dopiero później korony są mocowane do szkliwa.Licówki porcelanowe, czy kompozytowe?

Pacjent zainteresowany założeniem licówek powinien zdawać sobie sprawę z tego, że do ich wykonania można użyć różnych materiałów. Wiedza na temat ich właściwości w dużej mierze przyczynia się do podjęcia ostatecznej decyzji przez pacjentów. Korony zębowe mogą przybierać między innymi formę licówek kompozytowych i porcelanowych. Pierwsze z nich mają najczęściej jednolity kolor, a przez to nienaturalnie odbijają światło padające na zęby. Cechują się one także dużą podatnością na przebarwienia - są jednak wytrzymałe i słabo podatne na uszkodzenia. W przypadku licówek porcelanowych mowa o dużej odporności na osady, a szkliwo nie ulega przebarwieniom. Korony te wyglądają również niezwykle naturalnie, a przez to najczęściej wybierane są przez pacjentów. Ze względu na ich właściwości specjaliści umieszczają je zwłaszcza na tych zębach, które widoczne są podczas mówienia.

Wójcik Clinic - profesjonalne usługi dentystyczne.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl