Szkoła wspiera seniorów z Domu Pomocy Społecznej


Szkoła wspiera seniorów z Domu Pomocy Społecznej
2023-03-14
Galeria Fotograficzna „Obrazki Podlasia” umila życie mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej w Białymstoku. Zdjęcia przekazała placówce dyrekcja Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10.

 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

- To bardzo ważne, że mogliśmy przekazać Domowi Pomocy Społecznej fotografie, prezentujące niezwykłą przyrodę Podlasia – mówi Marta Białobrzeska, dyrektorka szkoły. - Jestem przekonana, że galeria będzie cieszyć oczy mieszkańców i rozświetli im każdy dzień.

Fundatorem wystawy jest Samodzielne Koło Terenowe nr 91 Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Galerię stanowi kilkadziesiąt zdjęć, których autorem jest Łukasz Horoszko, pasjonat fotografii, zatrzymujący w obiektywie ciekawe chwile i najpiękniejsze krajobrazy regionu. Zdjęcia są tak różnorodne, jak samo Podlasie – są tu więc malownicze rozlewiska Biebrzy i Narwi, białowieskie leśne ostępy, a także sceny z życia zwierząt – karmiący dudek czy odpoczywający łoś. „Obrazki z Podlasia” to efekt fotograficznych podróży Łukasza Horoszko.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy w Domu Pomocy Społecznej wstęgę przeciął jego mieszkaniec - Józef Barszczewski.

- Zdjęcia wspaniale wkomponowały się w wystrój i klimat domu, a my co dziennie możemy podziwiać piękno przyrody. Dziękujemy za wspaniały prezent! – cieszą się mieszkańcy DPS.

Zespół Szkół Społecznych Fundacji Edukacji "Fabryczna 10" jest organizatorem ulicznej „Galerii na Płocie”, która na stałe już wpisała się w krajobraz kulturowy  miasta. Zdjęcia Łukasza Horoszko były już dwukrotnie prezentowane w ramach tej ulicznej wystawy, teraz umilają pobyt mieszkańcom DPS. 

 


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marzenas

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl