Sposoby na odpicowanie naszego basenu


Sposoby na odpicowanie naszego basenu
2022-05-17
Jak upiększyć nasz basen?

Odpicowanie basenu, który znajduje się w ogrodzie jest banalnie proste. Można to zrobić za pomocą niewielkiego nakładu środków, ale także nieco drożej poprzez zakup profesjonalnych akcesoriów. W sklepach typu “fast buying” już za kilka złotych można zakupić oświetlenie, gadżety czy nawet akcesoria kąpielowe, które sprawdzą się w przydomowym kąpielisku.Jaku piększyć basen by zachować odpowiednie drogi komunikacyjne?

Pierwszą podstawową zasadą jest przede wszystkim zapewnienie odpowiednich akcesoriów basenowych, które pozwolą na bezpieczne wejście i wyjście z basenu. Absolutną podstawą (przy wyższych basenach) powinna być drabinka. Jej konstrukcja sprawi, że nawet najmłodsi (koniecznie pod nadzorem rodziców!) będą mogli korzystać z basenu. Dodatkowo warto pomyśleć o matach antypoślizgowych z delikatnym lub roślinnym motywem. W ten sposób zwiększy się bezpieczeństwo osób, które będą wchodzić lub wychodzić z basenu, a przy okazji dodamy basenowi dodatkowy walor estetyczny.

Kolejnym sposobem na upiększenie basenu jest wykonanie podestu drewnianego. Jeśli na terenie ogrodu znajduje się większa ilość desek to można zdecydować się na samodzielne wykonanie. Jednak można również spróbować zwiększyć budżet i wykonać to w pełni profesjonalnie, jeśli nie mamy możliwości samodzielnego wykonania. Większe baseny doskonale prezentują się w drewnianej obudowie lub macie maskującej, której ścianki boczne mają kształt liści roślin. Najtańsze “segmenty można już zakupić nawet za kilkanaście złotych za sztukę. Kolejnym gadżetem, który świetnie sprawdza się podczas ciepłych wieczorów są efektowne lampki basenowe, lampiony i cotton balls. Wiele z nich można nabyć już za kilkanaście złotych, ale zdecydowanie warto kupić nieco droższe, by mieć pewność, że długo posłużą.Krzewy, kwiaty, zadaszenia i cień - jak prawić by basen był oazą spokoju?

Wielu użytkowników basenów ogrodowych nie lubi natrętnych spojrzeń sąsiadów lub przechodniów, którzy zapewne będą zerkać z ciekawością w stronę ogrodu, w którym znajduje się zbiornik wodny. Jest to nadal niecodzienna atrakcja, więc będzie wzbudzać zainteresowanie. Dlatego jeśli basen będzie umieszczony w stałym miejscu co roku, dobrze jest osłonić go ozdobnymi kratami, po których mogą piąć się ozdobne krzewy różane czy nawet pnącza jednoroczne, które można zasiewać co roku.

Jednym ze sposobów na zacienienie części basenu jest postawienie dużego namiotu typu “altana” lub wolnostojącego, który da kąpiącym się chwilę oddechu od prażącego słońca. Woda wystawiona na działanie promieni słonecznych szybko nagrzewa się, ale też powinno się mieć na względzie fakt, iż ludzka skóra nie lubi zbyt długiej styczności ze słońcem. Ponadto zacienienie basenu nawet w niewielkiej części sprawi, że woda będzie parować w mniejszym stopniu, a to zdecydowanie wpłynie na plus na stan domowych rachunków. Dzięki stale rozrastającej się ofercie sklepów z akcesoriami do ogrodu, coraz to łatwiejsze staje się urządzenie ogrodu zgodnie z naszym gustem.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl