Skutki przewlekłego stresu


2019-12-17
Stres o małym natężeniu działa mobilizująco, sprawia, że lepiej się skupiamy, szybciej działamy, krew szybciej krąży, przez co cały organizm jest na wyższych obrotach. Jednak przewlekły stres sieje spustoszenie w organizmie i znaczenie upośledza jego działanie.

Skutki przewlekłego stresu dotykają każdego układu w ciele człowieka, a także kondycji psychicznej. Będąc pod jego wpływem mamy do czynienia ze zjawiskami czarnej dziury w głowie i czasem nie potrafimy odpowiedzieć na proste pytania, czy wykonać prostej czynności.

Przewlekły stres po pewnym czasie rozregulowuje układ hormonalny. Duże wyrzuty kortyzolu przeciążają nadnercza. U kobiet może dojść do zaburzenia cyklu menstruacyjnego, a nawet do zaniku miesiączki. Hormony regulują prace całego ciała. Kiedy coś się z nimi dzieje dochodzą problemy ze snem, skórą. Spora część ludzi pod wpływem przewlekłego stresu ma problem z jedzeniem i zaspokojeniem swoich podstawowych potrzeb, co również wyniszcza organizm.

Skóra, włosy, paznokcie

Kiedy mamy jakieś duże zamartwienie znajomi często mówią, że widać to po nas, i w rzeczywistości tak jest. Skóra staje się ziemista, oczy podkrążone, wypadające włosy znacznie pogarszają wygląd. U niektórych osób może wystąpić łojotokowe zapalenie skóry, które prowadzi do powstawania łupieżu. Szampon na łojotokowe zapalenie skóry będzie pomocny przy likwidowaniu tego problemu. Tutaj potrzebne będzie również zniwelowanie czynnika wywołującego łupież, jakim jest stres. Szampon na łojotokowe zapalenie skóry, mimo, że zawiera szereg składników na tą przypadłość, sam może być nieskuteczny. Wspomagając się kosmetykami warto wybrać rekomendowany szampon na łojotokowe zapalenie skóry najlepiej z apteki.

Kondycja psychiczna

Przewlekły stres może doprowadzić do depresji, a także powstania zespołu stresu pourazowego. Oba te stany mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia osoby narażonej na silny stres, dlatego niezbędna w takim przypadku jest pomoc psychologa albo psychiatry. Osoby z zespołem stresu pourazowego mogą być również niebezpieczne dla otoczenia i wymagają czasem terapii w ośrodku zamkniętym, szczególnie na początku. Depresja zaś najbardziej niebezpieczna jest dla samego chorego, ponieważ nieleczona może doprowadzić do zgonu z wycieńczenia organizmu lub do samobójstwa.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl